fot. Cofidis

Po 8 latach rozbratu Cofidis powróci do ścigania się na rowerach Look. Oznacza to także zmianę kół na te od marki Corima. Zmiana dotyczy zarówno męskiej, jak i żeńskiej ekipy sponsorowanej przez francuską firmę.

Look podpisał właśnie nowy, wieloletni kontrakt z Cofidisem, który będzie ważny począwszy od 1 stycznia 2023 roku. Oznacza to, że zarówno męskie, damskie, jak i parakolarskie zespoły Cofidis będą jeździć na rowerach i pedałach Look, które będą używane na kołach Corima. Ta marka jest częścią tej samej firmy co Look.

Obie strony współpracowały również w przeszłości. W latach 2009-2014 kolarze Cofidis jeździli właśnie na rowerach marki Look. Potem zespół zmieniał wielokrotnie sprzęt – były to m.in. ramy Orbea, Kuota i aktualnie De Rosa.

Jesteśmy również dumni, że używamy w 100% francuskich produktów high-tech

— zapewnia Cédric Vasseur, menadżer francuskiej ekipy.

Więcej o Cofidisie można przeczytać w niedawno opublikowanym Naszosowym podsumowaniu sezonu 2022, w którym w pełni opisaliśmy tą ekipę i jej występy w tym roku.

Poprzedni artykułTrasa Tour de France 2023
Następny artykułNaszosowe podsumowanie sezonu 2022: Team DSM
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments