David Dekker
fot. Team Jumbo-Visma

Po imponującym początku w barwach Jumbo-Visma ostatnimi czasy mocno przystopowała kariera Davida Dekkera. 24-letni Holender spróbuje się odbudować w barwach Team Arkéa Samsic, z którą podpisał roczny kontrakt.

David Dekker to syn słynnego Erika i swojego czasu duży talent. W 2019 roku polscy kibice mogli oglądać jak wówczas 21-letni kolarz wygrał etap podczas Karpackiego Wyścigu Kurierów, ale na szerokie wody holenderski sprinter wypłynął w 2020 roku, kiedy w barwach SEG Racing Academy zwyciężył w Dorpenomloop Rucphen i Craft Ster van Zwolle, a w Le Samyn zajął 3. miejsce. To zapewniło mu angaż w Jumbo-Visma.

Początek przygody w World Tourze był dla Holendra jak marzenie – dwa 2. miejsca na etapach UAE Tour i wygrana koszulka punktowa musiały zrobić wrażenie. Później jeszcze nieźle finiszował m.in. podczas Tour de Pologne, ale wyników zaczęło brakować. Ten rok był dla Davida Dekkera zdecydowanie słabszy niż można się było spodziewać i Holender może się bardzo cieszyć, że pozostanie w World Tourze – sięgnęła po niego Team Arkéa Samsic.

Francuski zespół ogłosił niedawno także kolejne przedłużenia kontraktów. W Team Arkéa Samsic na dłużej zostają świeżo upieczony, 22-letni mistrz świata w madisonie Donavan Grondin oraz 30-letni Brytyjczyk Daniel McLay.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments