Stefan Küng (Groupama-FDJ) triumfował wśród mężczyzn na trasie Chrono des Nations. Wśród kobiet zwyciężyła Ellen van Dijk (Trek-Segafredo).

Mężczyźni i kobiety ścigali się dziś w Crono des Nations, odbywającym się na trasach w okolicach Les Herbiers. Juniorki miały do pokonania niespełna 16 kilometrów, juniorzy,orlicy i elita kobiet – 27, natomiast elita mężczyzn – 45.

W wyścigu elity mężczyzn wystartowało 39 kolarzy, w tym mistrz świata w tej specjalności Tobias Foss (Jumbo – Visma).

Najlepszy czas wykręcił Stefan Küng (Groupama-FDJ) – 53’29”, który tylko o dwie sekund pokonał mistrza świata Tobiasa Fossa. Tym samym Francuz zrewanżował się za porażkę na czempionacie. Trzeci był Matteo Sobrero (Team BikeExchange-Jayco).

Results powered by FirstCycling.com

Wśród kobiet, które miały do przejechania 27 kilometrów wygrała zdecydowanie Ellen van Dijk (Trek-Segafredo) – 35’54”. Ponad minutę straciły Valeriya Kononenko (Ukraina) i Amber Neben (USA).

W rywalizacji młodzieżowców mieliśmy rewanż za mistrzostwa świata. Pierwszy był Alec Segaert (Lotto Soudal U23) – 32’13”, który o 42 sekundy pokonał Sørena Wærenskjolda (Uno-X Pro Cycling Team). Trzeci był Pierre Thierry (Team Arkéa-Samsic). Dziesiąte miejsce wywalczył Kacper Gieryk (HRE Mazowsze Serce Polski) był dziesiąty i stracił do zwycięzcy dwie minuty.

Najlepszą juniorką okazała się Eglantine Rayer – 24’25”, czyli srebrna medalistka mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego. Kolejne miejsca zajęły Aurore Pernollet i Clemence Chereau. Startowały tylko Francuzki.

Najlepszy czas wśród juniorów wykręcił mistrz świata w tej specjalności Joshua Tarling (FlandersColor-Galloo Team) – 34’11”. Dwie kolejne lokaty wywalczyli Francuzi Titouan Fontaine (V.C.Villefranche Beaujolais Juniors) i Baptiste Gillet (V.C.Pays de Loudéac U19).

Poprzedni artykułVeneto Classic 2022: Marc Hirschi zwycięstwem kończy sezon
Następny artykułTobias Foss po debiucie w tęczy: „To była fajna walka między Stefanem a mną”