fot. Japan Cup Criterium

Japan Cup Criterium było rozgrzewką przed niedzielnym wyścigiem Japan Cup. Na finiszu najszybszy był Edward Theuns (Trek-Segafredo), który pokonał Axela Zingle (Cofidis) oraz Atsushiego Okę (EF Education-Easy Post). 

Kryterium liczyło piętnaście okrążeń po 2,25 km i było rozgrywane w mieście Utsunomiya. Gdy doszło do finiszu, najszybszy okazał się Edward Theuns, który wygrał w tej imprezie również w 2019 roku (w 2020 i 2021 roku Japan Cup Criterium nie odbyło się z powodu pandemii). Belg pokonał Axela Zingle, który ma za sobą dobry sezon w sprintach oraz faworyta lokalnej publiczności Atsushiego Okę, który specjalnie na japońskie wyścigi został powołany z młodzieżowego zaplecza drużyny EF Education-Easy Post.

Podczas niedzielnego wyścigu na starcie pojawi się kilka drużyn World Tour: Cofidis, EF Education, Trek-Segafredo, Bahrain-Victorious (z Filipem Maciejukiem) oraz Lotto-Soudal (z Kamilem Małeckim). Kolarze będą mieli do pokonania czternaście okrążeń po 10,3 km, co w sumie złoży się na dystans 144,2 km. Na każdej rundzie znajduje się podjazd Koga Shirindo.

Do największych faworytów należą Guillaume Martin, Giulio Ciccone, Tim Wellens oraz Neilson Powless.

Wyniki Japan Cup Criterium
Position Rider (Country) Team
1 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
2 Axel Zingle (Fra) Cofidis
3 Atsushi Oka (Jap) EF Education-EasyPost
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments