Foto: Giro d'Italia

Mark Cavendish poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych i zakończył sezon 2022 i jednocześnie – nie ujawniając szczegółów- zapowiedział, że przed nim „wielki rok”, więc nie chce zbyt szybko odstawiać roweru. 

– To już jest dla mnie off-season. Zakończyłem ściganie. Jednak nie chcę zbyt szybko odstawiać roweru, bo przede mną wielki rok

– mówi Cavendish w materiale video nagranym na Ibizie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mark Cavendish (@markcavendish)

Wszystko wskazuje na to, że 34-krotny zwycięzca etapowy w Tour de France będzie od przyszłego sezonu ścigał się we francuskiej drużynie drugiej dywizji B&B Hotels. Według doniesień portalu Cyclingnews.com, 26 października w Paryżu odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu prowadzonego przez Jerome’a Pineau. To dzień przed prezentacją trasy Tour de France 2022, na którą Cavendish jest zaproszony. Później poleci do Azji na kryteria organizowane przez ASO.

Ekipa B&B Hotels nie zaliczy sezonu 2022 do zbyt udanych, ale względem przyszłości ma wielkie plany. Pieniądze na kontrakt dla Marka Cavendisha ma mieć od nowych sponsorów – sieci supermarketów Carrefour oraz miasta Paryż. Jeśli plotki transferowe o Brytyjczyku potwierdzą się, to wszystko wskazuje na to, że we francuskim składzie spędzi ostatnie dwa lata swojej kariery.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments