fot. PKOl

Nasz najlepszy junior młodszy swoją karierę będzie kontynuował w Holandii. Złoty i srebrny medalista Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy zasili JEGG – DJR Academy. Wraz z Patrykiem Goszczurnym do tej drużyny trafił także Dominik Krzysków.

Niezwykle utalentowany zawodnik KTK Kalisz w tym roku potwierdzał wielokrotnie, że jest jednym z najlepszych kolarzy ze swojego rocznika na świecie. Patryk Goszczurny błyszczał nie tylko podczas EYOF, ale i w Wyścigu Pokoju u17 czy podczas krajowych imprez. Młody kolarz ma na swoim koncie kilkanaście medali Mistrzostw Polski w zmaganiach na szosie i torze.

Do JEGG – DJR Academy  przechodzę jako pierwszoroczny junior i myślę, że mogę wykonać tam istotny krok na wyższy poziom. W tym środowisku warunki i okoliczności są idealne do rozwoju. Będę miał czas i nie nakłada się na mnie wielkiej presji. Spodziewam się, że odnajdę się w Holandii, ponieważ jeździłem już razem z kilkoma kolarzami stąd

— opowiada Patryk Goszczurny na potrzeby komunikatu ekipy.

Młody zawodnik wielokrotnie udowadniał swoją jakość, ale teraz będzie miał okazję sprawdzić się w zupełnie nowym środowisku, gdzie rywalizacja potencjalnie wskoczy na poziom wyżej niż na naszym krajowym podwórku.

Jazda na czas to moja najsilniejsza broń. Mam nadzieję, że będę mógł to pokazać również w przyszłym sezonie. Poza tym dobrze mi odpowiadają krótkie, ciężkie wyścigi etapowe. W przyszłym sezonie będę startował w niezbędnych do dalszego rozwoju wyścigach UCI w Europie. Zmierzę się z wiatrem i brukiem, wiele wyścigów jest zupełnie innego typu niż te, do jakich jestem przyzwyczajony w Polsce. Nie mogę się tego doczekać

— opowiada o swojej charakterystyce polski zawodnik.

W połowie grudnia Patryk Goszczurny pozna swoich nowych kolegów z holenderskiej ekipy podczas pierwszego zgrupowania, które będzie miało miejsce w Hiszpanii. Miejmy nadzieję, że ta drużyna będzie odpowiednim miejscem do oszlifowania talentu, jakim dysponuje Polak.

Bardzo się cieszę, że będę się ścigał dla JEGG – DJR Academy. To znana drużyna rozwojowa w holenderskim kolarstwie, a zatem duży krok w mojej karierze. Chciałbym podziękować wszystkim z mojego obecnego zespołu KTK Kalisz za ich bezwarunkowe wsparcie na przestrzeni lat

— zakończył Patryk Goszczurny.

W sumie w holenderskiej ekipie znalazło się 21 juniorów, w tym 13 pierwszorocznych. Pełen skład JEGG – DJR Academy prezentuje się następująco:
Bodhi de Baat, Matthijs Bink, Victor Hugo Brenders, Raf de Caluwé, Mees-Marijn Adwards, Giel de Geus, Patryk Goszcurny, Jeroen Jansen, Dominik Krzyśków, Mark Mandemaker, Willem O’Connor, Hidde Swart, Thijs Theuns, Nauk ten Thije, Toinne Vriezen, Ties Wagenaar, Job Weijdema, Denley van Wijnbergen, Frise de Wildt, Luka Wissink, Tim van der Zalm

Poprzedni artykułLe Tour de Langkawi 2022: Jakub Mareczko po raz 4. wygrywa w Malezji
Następny artykułJuan Ayuso: „Skoro byłem trzeci, to dlaczego nie mogę marzyć o zwycięstwie na Vuelcie?”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments