Coraz trudniej o głośne transfery, o których mógłbym cały świat, ale to nie oznacza, że kolarze przestali podpisywać nowe kontrakty czy zmieniać ekipy. Co wydarzyło się w tej materii przez ostatni tydzień?

Najlepszym dowodem na to, że nastąpiło już ogromne uspokojenie w materii transferowej jest fakt, że najważniejszym ruchem wydają się być prolongaty kontraktów trójki kolarzy Team Arkéa Samsic. Do World Touru wraz ze swoją dotychczasową formacją wejdą 33-letni Anthony Delaplace, 35-letni Maxime Bouet i najmłodszy z tego grona, były mistrz świata do lat 23 z 2015 roku, 29-letni Kévin Ledanois.

Barw nie zmieni także mistrzyni Szwajcarii – Caroline Baur. 28-letnia zawodniczka Roland Cogeas Edelweiss Squad podpisała kontrakt ważny do końca 2023 roku.

Polskich kibiców zaciekawić mogą ruchy ekipy, która często odwiedza nasz kraj – czeski ATT Investments sprowadził do swojej drużyny Daniela Turka i Jakuba Otrubę. Jak na poziom trzeciej dywizji to bardzo znaczące ruchy.

Poza tym 30-letni, świetnie spisujący się w tym sezonie Alexis Guerin trafi z Team Vorarlberg do Bingoal Pauwels Sauces WB, Geoffrey Soupe odnowił umowę z TotalEnergies, a Théo Delacroix po dwóch latach w World Tourze w barwach Intermarché – Wanty – Gobert zaliczy zjazd do francuskiej drużyny kontynentalnej St Michel – Auber93.

Na rynku transferowym pozostaje jednak wciąż wiele głośnych nazwisk, m.in. Nairo Quintana, Mark Cavendish, Fernando Gaviria (który wraz z Maximilianem Richeze łączony jest z Movistar Teamem), Natnael Tesfatsion, Esteban Chaves czy Domenico Pozzovivo. Kiedy wyjaśni się ich los? Zostaje nam czekać na informacje.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments