fot. Astana Pro Team

Są tacy pomocnicy, którzy zapadają kibicom w pamięć na lata bądź nawet dekady. Zdarzają się jednak także tacy, których pracę zauważają raczej nieliczni, choć wkład takowych w sukcesy swojego lidera bywa ogromny. Do tej drugiej kategorii zdecydowanie zalicza się Tanel Kangert, który podczas Il Lombardii po raz ostatni przypnie do koszulki numer startowy w zawodowym wyścigu.

Aż 3 z 4 Wielkich Tourów wygranych przez Vincenzo Nibalego miało miejsce gdy ten był wspierany w górach przez Tanela Kangerta. 35-letni Estończyk wielokrotnie był tym ostatnim pomocnikiem włoskiej legendy kolarstwa i ścigający się wówczas w barwach Astany kolarz mógł razem ze swoim liderem świętować triumfy w Giro d’Italia 2013 i 2016 oraz przede wszystkim w Tour de France 2014.

Kończący swoją przygodę z zawodowym kolarstwem zawodnik Team BikeExchange – Jayco odniósł w swojej karierze 11 zwycięstw, a najcenniejszymi są z pewnością etap Tour de Suisse i wygrana w klasyfikacji generalnej Abu Dhabi Tour. 35-latek był ponadto 4-krotnym mistrzem swojego kraju, czyli Estonii w jeździe indywidualnej na czas. W 2019 roku Tanel zajął 7. miejsce w tej konkurencji podczas Mistrzostw Świata.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piter
Piter

To Lombardia będzie ostatnim wyścigiem dla wielu kolarzy