Foto: Eder Garcés - Tour Colombia 2.1

Znamy już składy wszystkich zespołów na 106. edycję Tour de France. Jako ostatnia swoje zestawienie ujawniła ekipa EF Education First.

Liderem amerykańskiego zespołu będzie Rigoberto Uran. Kolumbijczyk dwa lata temu zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, przegrywając jedynie z Christopherem Froome’m. Ostatnio Uran był trzeci w Route d’Occitanie. Bez dwóch zdań Wielka Pętla jest jego głównym celem w tym sezonie.

Rezerwowym liderem EF Education First może być Tejay van Garderen. Amerykanin przed laty w barwach BMC Racing Team był dwukrotnie piąty, ale zawsze zabrakło mu przysłowiowej „kropki nad i”. Na Criterium du Dauphine van Garderen zajął 2. miejsce i postara się utrzymać formę na Tour de France.

W składzie znaleźli się także m.in. zwycięzca Ronde van Vlaanderen Alberto Bettiol, mocny na „ściankach” Michael Woods i Tanel Kangert, który przyzwoicie pojechał w Giro d’Italia.

Skład EF Edcuation First na Tour de France 2019: Rigoberto Uran, Alberto Bettiol, Simon Clarke, Tanel Kangert, Sebastian Langeveld, Tom Scully, Tejay van Garderen, Michael Woods.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments