Już w sobotę, etapem wokół Brukseli rozpocznie się 106 edycja najważniejszego wyścigu szosowego w tym roku – Tour de France. Po raz pierwszy w historii na starcie pojawi się polska drużyna – CCC Team.
W Tour de France pojadą 22 drużyny, każda po ośmiu kolarzy. W tym roku zobaczymy dwóch Polaków, w Team Ineos pojedzie Michał Kwiatkowski, zaś w CCC Team – Łukasz Wiśniowski.
Analiza trasy Tour de France 2019 > TUTAJ
Wstępna lista startowa Tour de France 2019:
AG2R LA MONDIALE
BARDET Romain France
CHEREL Mickaël France
COSNEFROY Benoit France
FRANK Mathias Switzerland
GALLOPIN Tony France
GOUGEARD Alexis France
NAESEN Oliver Belgium
VUILLERMOZ Alexis France
ASTANA PRO TEAM
BILBAO LÓPEZ DE ARMENTIA Pello Basque Country
CORT NIELSEN Magnus Denmark
FRAILE MATARRANZ Omar Basque Country
FUGLSANG Jakob Denmark
HOULE Hugo Canada
IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka Basque Country
LUTSENKO Alexey Kazahkstan
SANCHEZ GIL Luis Leon Spain
BAHRAIN – MERIDA
CARUSO Damiano Italy
COLBRELLI Sonny Italy
DENNIS Rohan Australia
GARCIA CORTINA Ivan Spain
MOHORIC Matej Slovenia
NIBALI Vincenzo Italy
TEUNS Dylan Belgium
TRATNIK Jan Slovenia
BORA-HANSGROHE
BUCHMANN Emanuel Germany
BURGHARDT Marcus Germany
KONRAD Patrick Austria
MÜHLBERGER Gregor Austria
OSS Daniel Italy
PÖSTLBERGER Lukas Austria
SAGAN Peter Slovakia
SCHACHMANN Maximilian Germany
CCC TEAM
BEVIN Patrick New Zealand
DE MARCHI Alessandro Italy
GESCHKE Simon Germany
PAUWELS Serge Belgium
ROSSKOPF Joey United States
SCHÄR Michael Switzerland
VAN AVERMAET Greg Belgium
WIŚNIOWSKI Łukasz Poland
COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS
BERHANE TEWELDEMEDHIN Natnael Eritrea
EDET Nicolas France
HERRADA LOPEZ Jesús Spain
LAPORTE Christophe France
PEREZ Anthony France
PERICHON Pierre-Luc France
ROSSETTO Stéphane France
SIMON Julien France
DECEUNINCK – QUICK-STEP
ALAPHILIPPE Julian France
ASGREEN Kasper Denmark
DEVENYNS Dries Belgium
LAMPAERT Yves Belgium
MAS NICOLAU Enric Spain
MORKOV Michael Denmark
RICHEZE Ariel Maximiliano Argentina
VIVIANI Elia Italy
EF EDUCATION FIRST
BETTIOL Alberto Italy
CLARKE Simon Australia
KANGERT Tanel Estonia
LANGEVELD Sebastian Netherlands
SCULLY Thomas New Zealand
URAN URAN Rigoberto Colombia
VAN GARDEREN Tejay United States
WOODS Michael Canada
GROUPAMA – FDJ
BONNET William France
GAUDU David France
KÜNG Stefan Switzerland
LADAGNOUS Matthieu France
MOLARD Rudy France
PINOT Thibaut France
REICHENBACH Sébastien Switzerland
ROUX Anthony France
LOTTO SOUDAL
BENOOT Tiesj Belgium
DE BUYST Jasper Belgium
DE GENDT Thomas Belgium
EWAN Caleb Australia
KEUKELEIRE Jens Belgium
KLUGE Roger Germany
MONFORT Maxime Belgium
WELLENS Tim Belgium
MITCHELTON – SCOTT
DURBRIDGE Luke Australia
HAIG Jack Australia
HEPBURN Michael Australia
IMPEY Daryl South Africa
JUUL JENSEN Christopher Denmark
TRENTIN Matteo Italy
YATES Adam United Kingdom
YATES Simon United Kingdom
MOVISTAR TEAM
AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey Costa Rica
ERVITI Imanol Spain
LANDA MEANA Mikel Basque Country
OLIVEIRA Nelson Filipe Santos Simoes Portugal
QUINTANA ROJAS Nairo Alexander Colombia
SOLER GIMENEZ Marc Spain
VALVERDE BELMONTE Alejandro Spain
VERONA QUINTANILLA Carlos Spain
TEAM ARKÉA – SAMSIC
BARGUIL Warren France
BOUET Maxime France
DELAPLACE Anthony France
GESBERT Elie France
GREIPEL André Germany
LEDANOIS Kevin France
MOINARD Amaël France
VACHON Florian France
TEAM DIMENSION DATA
BAK Lars Ytting Denmark
BOASSON HAGEN Edvald Norway
CUMMINGS Stephen United Kingdom
JANSE VAN RENSBURG Reinardt South Africa
KING Benjamin United States
KREUZIGER Roman Czech Republic
NIZZOLO Giacomo Italy
VALGREN ANDERSEN Michael Denmark
TEAM INEOS
BERNAL GOMEZ Egan Arley Colombia
CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan Basque Country
KWIATKOWSKI Michał Poland
MOSCON Gianni Italy
POELS Wouter Netherlands
ROWE Luke United Kingdom
THOMAS Geraint United Kingdom
VAN BAARLE Dylan Netherlands
TEAM JUMBO – VISMA
BENNETT George New Zealand
DE PLUS Laurens Belgium
GROENEWEGEN Dylan Netherlands
JANSEN Amund Grøndahl Norway
KRUIJSWIJK Steven Netherlands
MARTIN Tony Germany
TEUNISSEN Mike Netherlands
VAN AERT Wout Belgium
TEAM KATUSHA ALPECIN
DEBUSSCHERE Jens Belgium
DOWSETT Alex United Kingdom
GONCALVES Jose Portugal
HALLER Marco Austria
POLITT Nils Germany
WÜRTZ SCHMIDT Mads Denmark
ZABEL Rick Germany
ZAKARIN Ilnur Russia
TEAM SUNWEB
ARNDT Nikias Germany
BOL Cees Netherlands
HAGA Chad United States
KELDERMAN Wilco Netherlands
KRAGH ANDERSEN Søren Denmark
KÄMNA Lennard Germany
MATTHEWS Michael Australia
ROCHE Nicholas Ireland
TOTAL DIRECT ENERGIE
BONIFAZIO Niccolo Italy
CALMEJANE Lilian France
GRELLIER Fabien France
OURSELIN Paul France
SICARD Romain Basque Country
TAARAMAE Rein Estonia
TERPSTRA Niki Netherlands
TURGIS Anthony France
TREK-SEGAFREDO
BERNARD Julien France
CICCONE Giulio Italy
DE KORT Koen Netherlands
FELLINE Fabio Italy
MOLLEMA Bauke Netherlands
PORTE Richie Australia
SKUJINS Toms Latvia
STUYVEN Jasper Belgium
UAE – TEAMEMIRATES
ARU Fabio Italy
BYSTROM Sven Erik Norway
FARIA DA COSTA Rui Alberto Portugal
HENAO MONTOYA Sergio Colombia
KRISTOFF Alexander Norway
LAENGEN Vegard Stake Norway
MARTIN Daniel Ireland
PHILIPSEN Jasper Belgium
WANTY – GROUPE GOBERT
BACKAERT Frederik Belgium
DE GENDT Aimé Belgium
EIKING Odd Christian Norway
MARTIN Guillaume France
MEURISSE Xandro Belgium
OFFREDO Yoann France
PASQUALON Andrea Italy
VAN MELSEN Kevin Belgium