Foto: Team Arkéa Samsic

Élie Gesbert, Thibault Guernalec, Alan Riou i Laurent Pichon to czwórka kolarzy, która nie musi się już martwić o swoją przyszłość. Team Arkéa Samsic zaoferował im nowe kontrakty – pierwszej dwójce dwuletnie, drugiej zaś roczne. Francuski zespół z Łukaszem Owsianem w składzie jest już o włos od awansu do World Touru na lata 2023-25.

Team Arkéa Samsic po pięknej walce o punkty rankingowe już praktycznie dopięła swego i prawdopodobnie z ostatniego, 18. miejsca w zestawieniu UCI zdoła awansować do grona najlepszych drużyn świata. Francuska formacja ma bardzo bezpieczną przewagę nad Lotto Soudal co z pewnością może być istotnym argumentem przy prowadzeniu rozmów transferowych z nowymi zawodnikami.

Zanim jednak ktoś nowy przyjdzie do Team Arkéa Samsic to włodarze tej formacji zdecydowali się na kilka przedłużeń kontraktów. Z zespołem na dłużej pozostaje solidny góral, 27-letni Élie Gesbert, specjalista od jazdy indywidualnej na czas, 25-letni Thibault Guernalec, szybki specjalista od wyścigów jednodniowych, 25-letni Alan Riou oraz zdecydowanie najstarszy w tym gronie, ale nadal świetnie dysponowany (w tym roku m.in. 8. miejsce w Paryż-Roubaix), 36-letni Laurent Pichon.

Znamy już 19 kolarzy Team Arkéa Samsic na przyszły sezon. Jedynymi transferami są póki co przyjścia Clémenta Champoussina z AG2R Citroën Team oraz dwójki orlików z mniejszych ekip – Mathisa Le Berre i Ewena Costiou, a także odejście Connora Swifta do INEOS Grenadiers. Wiadomo już jednak, że francuski zespół opuści także Nairo Quintana, łączony obecnie głównie z Astana Qazaqstan Teamem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments