fot. Il Lombardia

Przed nami ostatni monument i zarazem finałowy akt imprez World Tour w sezonie 2022. Il Lombardia zwana jest również Wyścigiem Spadających Liści, a przed nami jej 116. edycja.

175 kolarzy w barwach 25 zespołów, w tym dwójka Polaków – tak można streścić listę startową. Biało-czerwoni to Kamil Małecki (Lotto Soudal) i Rafał Majka (UAE Team Emirates) – z tym drugim na miejscu rozmawiała nasza wysłanniczka, a wywiad można przeczytać pod tym linkiem. Tytułu broni Tadej Pogačar, a z czołowej dziesiątki zeszłorocznej edycji zabraknie tylko trójki zawodników. Oto kto ruszy na 253-kilometrową trasę z Bergamo do Como:

  • UAE Team Emirates
    • 1  POGAČAR Tadej
    • 2  FORMOLO Davide
    • 3  ALMEIDA João
    • 4  HIRSCHI Marc
    • 5  MAJKA Rafał
    • 6  COVI Alessandro
    • 7  ULISSI Diego

DS BALDATO Fabio, MARZANO Marco

  • AG2R Citroën Team
    • 11  CHAMPOUSSIN Clément
    • 12  BERTHET Clément
    • 13  BOUCHARD Geoffrey
    • 14  GALL Felix
    • 15  HÄNNINEN Jaakko
    • 16  PARET-PEINTRE Aurélien
    • 17  LAPEIRA Paul

DS DESSEL Cyril, JURDIE Julien

  • Alpecin-Deceuninck
    • 21  VINE Jay
    • 22  BAYER Tobias
    • 23  JANSSENS Jimmy
    • 24  MEURISSE Xandro
    • 25  OLDANI Stefano
    • 26  SBARAGLI Kristian
    • 27  STANNARD Robert

DS WILLEMS Frederik, DE KEGEL Kristof

  • Astana Qazaqstan Team
    • 31  NIBALI Vincenzo
    • 32  BATTISTELLA Samuele
    • 33  DE LA CRUZ David
    • 34  LÓPEZ Miguel Ángel
    • 35  ROMO Javier
    • 36  SCARONI Christian
    • 37  VELASCO Simone

DS MARTINELLI Giuseppe, MANZONI Mario

  • Bahrain – Victorious
    • 41  CARUSO Damiano
    • 42  LANDA Mikel
    • 43  MÄDER Gino
    • 44  MOHORIČ Matej
    • 45  PERNSTEINER Hermann
    • 46  POELS Wout
    • 47  ZAMBANINI Edoardo

DS KREUZIGER Roman, VOLPI Alberto

  • Bardiani-CSF-Faizanè
    • 51  ZANA Filippo
    • 52  COVILI Luca
    • 53  EL GOUZI Omar
    • 54  GABBURO Davide
    • 55  MULUBRHAN Henok
    • 56  TOLIO Alex
    • 57  TONELLI Alessandro

DS REVERBERI Roberto, AMORIELLO Luca

  • BORA – hansgrohe
    • 61  KELDERMAN Wilco
    • 62  ALEOTTI Giovanni
    • 63  FABBRO Matteo
    • 64  GROßSCHARTNER Felix
    • 65  HIGUITA Sergio
    • 66  KONRAD Patrick
    • 67  VLASOV Aleksandr

DS PÖMER Christian, GASPAROTTO Enrico

  • Caja Rural – Seguros RGA
    • 71  LASTRA Jonathan
    • 72  BAGÜES Aritz
    • 73  BARCELÓ Fernando
    • 74  MARTÍN Sergio Roman
    • 75  NIEVE Mikel
    • 76  PRADES Eduard
    • 77  SCHLEGEL Michal

DS FERNANDEZ REVIEJO Jose Miguel, MARTÍNEZ Rubén

  • Cofidis
    • 81  MARTIN Guillaume
    • 82  BIDARD François
    • 83  CHAMPION Thomas
    • 84  GESCHKE Simon
    • 85  HERRADA Jesús
    • 86  PÉRICHON Pierre-Luc
    • 87  ROCHAS Rémy

DS DAMIANI Roberto, TERRIER Vincent

  • Drone Hopper – Androni Giocattoli
    • 91  TESFATSION Natnael
    • 92  BAIS Mattia
    • 93  MARENGO Umberto
    • 94  PONOMAR Andrii
    • 95  RAVANELLI Simone
    • 96  UMBA Santiago
    • 97  CHIRICO Luca

DS ELLENA Giovanni, RIGHI Daniele

  • EF Education-EasyPost
    • 101  BETTIOL Alberto
    • 102  EIKING Odd Christian
    • 103  PADUN Mark
    • 104  PICCOLO Andrea
    • 105  POWLESS Neilson
    • 106  QUINN Sean
    • 107  URÁN Rigoberto

DS GARATE Juan Manuel, WEGELIUS Charles

  • EOLO-Kometa
    • 111  FORTUNATO Lorenzo
    • 112  BAIS Davide
    • 113  CHRISTIAN Mark
    • 114  FANCELLU Alessandro
    • 115  FETTER Erik
    • 116  MAESTRI Mirco
    • 117  RIVI Samuele

DS HERNÁNDEZ BLÁZQUEZ Jesús, ZANATTA Stefano

  • Groupama – FDJ
    • 121  PACHER Quentin
    • 122  ARMIRAIL Bruno
    • 123  LADAGNOUS Matthieu
    • 124  MOLARD Rudy
    • 125  STORER Michael
    • 126  VALTER Attila
    • 127  VAN DEN BERG Lars

DS JOLY Sébastien, VEIKKANEN Jussi

  • INEOS Grenadiers
    • 131  YATES Adam
    • 132  DE PLUS Laurens
    • 133  GEOGHEGAN HART Tao
    • 134  MARTÍNEZ Daniel Felipe
    • 135  RODRÍGUEZ Carlos
    • 136  SIVAKOV Pavel
    • 137  TULETT Ben

DS CUMMINGS Steve, TOSATTO Matteo

  • Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
    • 141  ROTA Lorenzo
    • 142  BAKELANTS Jan
    • 143  HERMANS Quinten
    • 144  HUYS Laurens
    • 145  PETILLI Simone
    • 146  POZZOVIVO Domenico
    • 147  TAARAMÄE Rein

DS PIVA Valerio, TAMOURIDIS Ioannis

  • Israel – Premier Tech
    • 151  FUGLSANG Jakob
    • 152  STRONG Corbin
    • 153  DE MARCHI Alessandro
    • 154  HAGEN Carl Fredrik
    • 155  HOLLENSTEIN Reto
    • 156  CATAFORD Alexander
    • 157  WOODS Michael

DS COZZI Claudio, DEMPSTER Zak

  • Jumbo-Visma
    • 161  VINGEGAARD Jonas
    • 162  BOUWMAN Koen
    • 163  FOSS Tobias
    • 164  GESINK Robert
    • 165  HARPER Chris
    • 166  LEEMREIZE Gijs
    • 167  OOMEN Sam

DS ENGELS Addy, MAASSEN Frans

  • Lotto Soudal
    • 171  WELLENS Tim
    • 172  CONCA Filippo
    • 173  KRON Andreas
    • 174  MAŁECKI Kamil
    • 175  VAN GILS Maxim
    • 176  VANHOUCKE Harm
    • 177  VERSCHAEVE Viktor

DS PRIDHAM Cherie

  • Movistar Team
    • 181  VALVERDE Alejandro
    • 182  ARCAS Jorge
    • 183  ERVITI Imanol
    • 184  GARCÍA CORTINA Iván
    • 185  JACOBS Johan
    • 186  MAS Enric
    • 187  ROJAS José Joaquín

DS SCIANDRI Maximilian, GARCÍA ACOSTA José Vicente

  • Quick-Step Alpha Vinyl Team
    • 191  ALAPHILIPPE Julian
    • 192  BAGIOLI Andrea
    • 193  DEVENYNS Dries
    • 194  HONORÉ Mikkel Frølich
    • 195  VAN WILDER Ilan
    • 196  VANSEVENANT Mauri
    • 197  VERVAEKE Louis

DS BRAMATI Davide, STEELS Tom

  • Team Arkéa Samsic
    • 201  BARGUIL Warren
    • 202  BARRÉ Louis
    • 203  EDET Nicolas
    • 204  GESBERT Élie
    • 205  GUGLIELMI Simon
    • 206  RIES Michel
    • 207  VAUQUELIN Kévin

DS CAER Yvon, TREHIN Roger

  • Team BikeExchange – Jayco
    • 211  SOBRERO Matteo
    • 212  BALMER Alexandre
    • 213  COLLEONI Kevin
    • 214  CRADDOCK Lawson
    • 215  GRMAY Tsgabu
    • 216  KANGERT Tanel
    • 217  SCHULTZ Nick

DS ALGERI Vittorio, WHITE Matthew

  • Team DSM
    • 221  BARDET Romain
    • 222  ARENSMAN Thymen
    • 223  BRENNER Marco
    • 224  DONOVAN Mark
    • 225  HAMILTON Chris
    • 226  LEKNESSUND Andreas
    • 227  TUSVELD Martijn

DS LIGTHART Pim

  • TotalEnergies
    • 231  LATOUR Pierre
    • 232  BURGAUDEAU Mathieu
    • 233  DE LA PARTE Víctor
    • 234  GRELLIER Fabien
    • 235  JOUSSEAUME Alan
    • 236  OURSELIN Paul
    • 237  VUILLERMOZ Alexis

DS MACÉ Thibaut, LOISEAU Alexis

  • Trek – Segafredo
    • 241  MOLLEMA Bauke
    • 242  BERNARD Julien
    • 243  CICCONE Giulio
    • 244  ELISSONDE Kenny
    • 245  GHEBREIGZABHIER Amanuel
    • 246  SKJELMOSE Mattias
    • 247  TOLHOEK Antwan

DS BAFFI Adriano, POPOVYCH Yaroslav

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments