fot. INEOS Grenadiers

Włoski specjalista od samotnej walki z czasem według informacji opublikowanych przez La Gazzetta dello Sport wykonał próbę ataku na rekord świata w jeździe godzinnej. Test trwał 35 minut, a podczas niego Filippo Ganna wykręcił średnią 56,16km/h – to zdecydowanie wyższe tempo niż dotychczasowego rekordzisty.

Dan Bigham w sierpniu tego roku wyśrubował najlepszy wynik w historii przejmując pierwszeństwo od Victor Campenaerts. Belg w 2019 roku osiągnął 55,089km, a brytyjski specjalista od aerodynamiki zespołu INEOS Grenadiers na torze w Grenchen wykręcił 55,548km. Jeśli Filippo Ganna utrzyma podczas sobotniej próby tempo z jazdy testowej to będziemy świadkami poprawienia najlepszego rezultatu w historii o ponad pół kilometra.

Nie mogę się doczekać tego wyzwania. Nawet jeśli to będzie bardzo długa godzina. Jestem ciekaw tego jak moje ciało wytrzyma ten wysiłek i jak daleko mogę się jeszcze posunąć. To okazja do sprawdzenia swoich ograniczeń fizycznych i psychicznych. To ważny krok w mojej karierze

— zapowiada Filippo Ganna.

Włoch podejmie próbę bicia rekordu świata w sobotę, od godziny 20:00. Miejscem ataku będzie ten sam welodrom, na którym ustanowiono obecnie najlepszy wynik, czyli obiekt zlokalizowany w szwajcarskim Grenchen. Filippo Ganna pojedzie na specjalnie wyprodukowanym w tym celu rowerze, o którym więcej pisaliśmy w tym artykule.

Poprzedni artykułJesienna rewia mody, czyli przegląd nowości odzieżowych Treka
Następny artykułGran Piemonte 2022: Iván García Cortina przypomniał o sobie
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments