Nie tylko w szafach kolarzy – amatorów, ale i na pólkach sklepowych dokonuje się właśnie symboliczna zmiana warty; krótkie i cienkie koszulki, przewiewne rękawiczki i letnie spodnie odchodzą do czasowego lamusa, a w to miejsce wjeżdża – cała na biało – nowa, jesienna kolekcja odzieży Treka. Poniżej przegląd kilku wyselekcjonowanych nowości tego producenta.

Gdy lata temu przez świat przetoczyła się łamiąca wiadomość, że Metallika opatentowała gitarowy chwyt „E-moll”, by inne zespoły nie mogły go wykorzystywać, tak i ja żałuję, że nie opatentowałem lubianego przez siebie powiedzenia, że nie ma słabej pogody, są tylko słabe charaktery, bo teraz mógłbym nie tylko jeździć Madonką, co jeszcze móc ją serwisować w autoryzowanym serwisie; gdyż Trek zastosował parafrazę tego powiedzenia w akcji, promującej nową serię odzieży jesienno-zimowej.

Nie ma czegoś takiego, jak zła pogoda.
Jeśli ta zniechęca wietrznymi i mokrymi dniami, wymagany jest po prostu odpowiedni ekwipunek. Do Twojej dyspozycji bowiem jest oddychająca, wytrzymała i ciepła odzież, chroniąca przed jesienną aurą.

Wiatr dmie i duje?
Trek odpowiada – odzież wiatroodporna – „wykiwaj wiatr”.

Kurtka Trek Circuit Windshell Cycling Jacket

Kurtka jest bardzo kompaktowa – da się ją zwinąć w małą paczkę i schować w np. torbie podsiodłowej, zarazem jest bardzo lekka i wiatroszczelna. Oczywiście powłoka wiatroszczelna zastosowana jest na przedzie kurtki; tył jest bardzo dobrze wentylowany. Konstrukcja kurtki, ze znacznie wydłużonym tyłem, paskiem silikonowym oraz elastycznymi mankietami zapewnia dodatkową osłonę przed wiatrem. Ciekawe rozwiązanie to dwukierunkowy suwak.

Rękawiczki Bontrager Circuit Windshell

Również bardzo lekkie rękawiczki, z miękką wyściółką, pozwalające na obsługę ekranów dotykowych, zarazem doskonale chroniące przed wiatrem. Materiał – wytrzymały, wodoszczelny, wiatroodporny, z dodatkowymi wyściółkami anatomicznymi na dłoniach.

Ochraniacze na palce stóp Bontrager Windshell

Praktyczne ochraniacze na palce stóp, w sam raz na porę przejściową między latem, a jesiennymi, pełnymi ochraniaczami na stopy. Przeznaczone do jazdy w zimne i wietrzne dni, na szosę i w teren, dzięki nim stopy zachowują ciepło – materiał Windshell – który jest i wiatroszczelny i wodoodporny.

Czapka Bontrager Windshell

Niezbędna do zachowania komfortu jazdy w czasie jesiennych, wietrznych dni. Czapka wykonana jest z wiatroszczelnej tkaniny termicznej, mającej za zadanie zatrzymywać ciepło i odprowadzać wilgoć.

Atakuje wilgoć?
Trek odpowiada – odzież wodoodporna – „wykiwaj wilgoć”.

W leadzie odzieży wodoodpornej Trek posłużył się przykładem rowerzystów, jeżdżących statystycznie częściej w deszczu, niż u nas – Amsterdam, Bruksela, Kopenhaga – którzy zwyczajnie nauczyli się korzystać z dobrodziejstw warstwowego ubierania się do ochrony przed warunkami atmosferycznymi, wieńcząc to uwagą – że dzięki temu mogą oni jeździć oni cali w skowronkach o każdej porze roku. Mimo że mam wyobraźnię, pozwalającą wyobrazić sobie picie kawy Tchibo Family przez osobę bez rodziny, to wyobrazić nie daję rady siebie samego, jadącego w ulewie i na dodatek całego w skowronkach – ze swojego doświadczenia powiem, że ostatnie, o czym się myśli wówczas, to skowronki, ale przyznać muszę, że przy jeździe w deszczu odzież ma fundamentalne znaczenie.

Przeciwdeszczowa kurtka Trek Circuit

Gdy z pogodą może być różnie, w sukurs idzie nam przeciwdeszczowa kurtka Circuit. Ultralekka konstrukcja, łatwość w złożeniu oraz unikalna membrana, charakteryzująca się wodoodpornością na poziomie 10 000 mm i oddychalnością na poziomie 10 000 g/mm2. Szwy są podklejone, z wodoodpornym, dwukierunkowym suwakiem YKK; wszystko dla zapewnienia jak najlepszej ochrony przed wodą oraz ułatwiające dostęp do kieszeni w koszulce bez konieczności całkowitego rozsunięcia suwaka. Wyposażona w ściągacze w talii i mankietach.

Spodnie z szelkami Trek Circuit Softshell

Podstawowa wersja długich spodni jesienno-zimowych, dla potrzebujących ochrony przed zimnem. Uniwersalne spodnie z wkładką do jazd do około dwóch i pół godziny.

Rękawiczki Softshell Bontrager Velocis

Najlepiej sprawdzają się przy przejażdżkach w zimnie; ręce pozostają w nich ciepłe i suche, materiał zewnętrzny doskonale sprawdza się przy trzymaniu kierownicy, dając przy tym możliwość operowania ekranami dotykowymi bez zdejmowania ich.

Trek Race Crew Cushioned Merino Wool Cycling Sock

Jak długa nazwa, tak i wysokość skarpety znaczna – aż 18 cm – co zachęciłoby pewnie niejednego sędziego UCI do sięgnięcia po przyrząd do mierzenia skarpetek. Wykonane z wełny marynosów, odprowadzające wilgoć i charakteryzujące się trwałością. Zapewniają ciepło, kontrolę wilgoci i komfort noszenia, wyposażone są także w przylegającą do nogi opaskę, poprawiającą komfort użytkowania.

Czapka termiczna z daszkiem Bontrager

Podstawowy element wyposażenia rowerzysty zimą; wyposażona we wszechstronny daszek i niezbędne nauszniki, wykonana jest z termicznego materiału, dająca możliwość jeżdżenia w niemal każdych warunkach atmosferycznych.

Co jeszcze?

Bontrager / Trek daje na swoje produkty 30 dniową, bezwarunkową gwarancję. Jeśli będziemy z odzieży niezadowoleni; można zwrócić ją (z dowodem sprzedaży) we wskazanym wyżej terminie. Inaczej – dostajemy 30 dniową „jazdę próbną”.

Więcej na www.trekbikes.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments