fot. Trek-Segafredo

Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo) zwyciężyła w kobiecej odsłonie Giro dell’Emilia. Dla Włoszki był to trzeci triumf w karierze w tym wyścigu.

Podobnie jak w przypadku wyścigu mężczyzn, kobiety rywalizowały dziś w Giro dell’Emilia na trasie z Carpi do Bolonii, z metą ulokowaną na podjeździe San Luca. Obie imprezy różnił dystans – kobiety miały do pokonania zaledwie 90 kilometrów – a także charakterystyka trasy. Znaczna część wyścigu pań była płaska jak stół – dopiero w końcowej części rywalizacji teren zaczął się konkretnie wznosić. Kolarki musiały zmierzyć się z podjazdem pod Sanktuarium Madonna di San Luca (2 km; 9,9%).

fot. procyclingstats.com

Kobiecy wyścig pozbawiony był licznych ataków – zawodniczki ewidentnie pogodziły się z faktem, że losy imprezy rozstrzygną się na finałowej wspinaczce w Bolonii. Jedyną akcją odnotowaną przez relacje tekstowe (transmisja telewizyjna nie była dostępna), była szarża Alice Palazzi (Top Girls Fassa Bortolo), za którą podążyła Matilde Vitillo (Bepink).

Druga z Włoszek nie zdołała jednak doścignąć swojej rodaczki i została dogoniona przez peleton na około 15 kilometrów do mety. Niedługo później jej los podzieliła Alice Palazzi, która również wróciła do głównej grupy przed finałowym podjazdem. W końcówce rywalizacji wysokie tempo narzuciły zawodniczki takich drużyn, jak FDJ – SUEZ – Futuroscope i Team BikeExchange – Jayco.

Na finałowym podjeździe bezkonkurencyjna okazała się jednak Elisa Longo Borghini z zespołu Trek-Segafredo, dla której był to trzeci triumf w karierze w Giro dell’Emilia Donne. Włoszka odniosła tym samym piąte indywidualne zwycięstwo w tym sezonie.

Jako druga, linię mety przecięła Veronica Ewers (EF Education-TIBCO-SVB), a podium uzupełniła Sofia Bertizzolo, ścigająca się w barwach UAE Team ADQ.

Wyniki Giro dell’Emilia Donne 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments