fot. Tour de l'Avenir

Bardzo przykre wieści doszły z Norwegii. Jak donosi Wielerflits powołujące się na lokalną telewizję z skandynawskiego państwa bracia Anders i Tobias Halland Johannessen przedwcześnie zakończyli starty w tym sezonie z powodów zdrowotnych. Pierwszy cierpi na zapalenie mięśnia sercowego, drugi niedawno miał przejść operację kolana.

Tobias Halland Johannessen to jedna z większych niespodzianek ostatnich 2 lat. Obecnie 23-letni Norweg genialnie ścigał się w kolejnych startach i jego łupem padły m.in. klasyfikacja generalna Tour de l’Avenir, 2 etapy Sazka Tour czy odcinek Etoile de Bessèges. Ponadto młody zawodnik był w tym roku np. 7. w generalce worldtourowego wyścigu Volta Ciclista a Catalunya, gdzie rywalizował z światową czołówką. Ostatnio jego wyniki znacząco się pogorszyły, a teraz wiemy dlaczego – jego kolano odmówiło posłuszeństwa i wymagana była operacja.

Drugi z braci bliźniaków, Anders Halland Johannessen, jeszcze niedawno startował w Tour of Britain, ale teraz pojawiła się informacja, że ostatnio przeszedł zapalenie mięśnia sercowego. To oznacza, że zawodnika Uno-X Pro Cycling Team nie zobaczymy w najbliższym czasie na rowerze.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Turecki Bazar
Turecki Bazar

Czy przypadkiem kłopoty Tobiasa z kolanem nie zaczęły się od kraksy na Tour de Pologne? Jeśli tak, to zaklinam nasz narodowy wyścig