fot. Valcar - Travel & Service

Trwa ofensywa transferowa ekipy UAE Team ADQ. Kolejną zawodniczką wyciągniętą przez bliskowschodnią formację z Valcar – Travel & Service jest 23-letnia Chiara Consonni. Włoszka podpisała 2-letni kontrakt z nowym zespołem.

Jedna z szybszych zawodniczek w peletonie ma na swoim koncie w tym sezonie wygrane m.in. na etapie Giro d’Italia Donne czy w wyścigu Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre. To nie mogło pozostać bez zauważenia przez ekipy Women’s World Touru, a zatem Włoszkę już niedługo czeka sportowy awans. 23-latka zamieni Valcar – Travel & Service na UAE Team ADQ. Wcześniej to samo uczyniły Silvia Persico i Eleonora Camilla Gasparrini.

Otrzymałam oferty od kilku zespołów, ale to ta UAE Team ADQ była najciekawsza. Jestem bardzo podekscytowana, że mogę dołączyć do zespołu World Tour! Od dziecka kocham jazdę na rowerze. Dla mnie ten transfer to kwintesencja tego, że kiedy wierzysz w swoje cele i marzenia i ciężko na nie pracujesz, możesz osiągnąć wszystko! Dodatkowo rozmowa o rozwoju technicznym i sportowym z kierownikiem zespołu, Rubensem Bertogliati, jeszcze bardziej przekonała mnie do dołączenia. Znam już kilku kolarek, które są częścią tej grupy i jestem również podekscytowany, że mogę z nimi pracować

— powiedziała po swoim transferze Chiara Consonni.

Wszystkie informacje o transferach, zarówno z męskiego, jak i żeńskiego peletonu można śledzić w naszym serwisie w odpowiedniej zakładce.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments