fot. Valcar - Travel & Service/F.Ossola

Jedno z największych objawień sezonu, jakim niewątpliwie jest Silvia Persico, zamienia barwy klubowe z Valcar – Travel & Service na UAE Team ADQ. Wraz ze brązową medalistką tegorocznych Mistrzostw Świata do worldtourowej formacji z Bliskiego Wschodu przejdzie także Eleonora Camilla Gasparrini.

Silvia Persico – zawodniczka dobra, acz nie wybitna. Tak właśnie można by pisać o 25-letniej Włoszce jeszcze rok temu. W rankingach plasowała się gdzieś na pograniczu pierwszej i drugiej setki, a w imprezach UCI miała na swoim koncie okrągłe 0 zwycięstw. Reprezentująca Valcar – Travel & Service od 2017 roku zawodniczka zaliczyła jednak w tym sezonie gigantyczny progres i można śmiało nazwać ją w tym momencie jedną z gwiazd światowego kolarstwa. Pierwsza dziesiątka rankingu, medal mistrzostw świata, 5. miejsce w Tour de France Femmes, 7. lokata i wygrana etapowa podczas Ceratizit Challenge by La Vuelta i wiele, wiele więcej sprawiło, że po Włoszkę sięgnęła ekipa UAE Team ADQ oferując jej 3-letni kontrakt.

Wraz ze swoją rodaczką do bliskowschodniej formacji przejdzie także Eleonora Camilla Gasparrini. 20-latka również w tym roku reprezentowała Valcar – Travel & Service, w barwach którego zanotowała swoje pierwsze zwycięstwo w wyścigu UCI – była najszybsza na mecie MerXem Classic. Młoda kolarka podpisała roczną umowę.

Poprzedni artykułJonathan Milan: „Nie byłem pewny wygranej”
Następny artykułAlan Banaszek w Human Powered Health!
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments