fot. Tour of Szeklerland

Mamy drugiego Polaka w amerykańskiej ekipie Human Powered Health. Do Stanisława Aniołkowskiego dołączy Alan Banaszek. Wcześniej do damskiej części tej drużyny trafiła także Daria Pikulik.

W Human Powered Health postawiono w tym okienku na niemałe odświeżenie składu, a jednym z jego elementów jest zatrudnienie Polaków. Drugim z nich jest Alan Banaszek, obecnie zawodnik HRE Mazowsze Serce Polski.

W dorobku niespełna 25-letniego Polaka znajdziemy 3 zwycięstwa zawodowe, ale aż 18 sukcesów w imprezach UCI i jeszcze więcej na krajowym podwórku. Dla Alana Banaszka będzie to 4. ekipa w seniorskiej karierze – pierwsze kroki na dorosłym podwórku stawiał w CCC Sprandi Polkowice (2016-18), następnie zaliczył dość nieudany epizod w Caja Rural – Seguros RGA (2019), skąd trafił pod skrzydła swojego wujka, Dariusza Banaszka w HRE Mazowsze Serce Polski. To właśnie w tej ekipie 24-latek rozbłysnął i stał się jednym ze skuteczniejszych polskich kolarzy.

Human Powered Health jest super zorganizowany i naprawdę nie mogę się doczekać, aby pomóc zespołowi i dać z siebie wszystko w wyścigach w przyszłym sezonie. Czuje się świetnie w sprintach z grupy. Potrafię znaleźć sobie miejsce, odnaleźć się w chaosie, a także dobrze czuję się w krótkich czasówkach i klasykach. Do tego jazda na torze bardzo mi pomaga, ponieważ pozytywnie wpływa na mój sprint. Wnoszę wiele umiejętności z toru na szosę

— mówił po podpisaniu rocznego kontraktu z amerykańską ekipą Alan Banaszek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments