W niedzielę, 11 września, na terenie strefy ekonomicznej w Koszalinie odbył się finałowy wyścig zaliczany do „Kospel Velo Baltic 2022”. Przeszło 200 zawodników stanęło na starcie Tour de Koszalin, by ścigać się na dwóch dystansach: MINI 17 km oraz MAXI 68 km. Zdaniem Jarosława Marycza, prezesa Fundacji Promowania Sportu, organizatora wyścigu, trasa w Koszalinie była łatwa, ale też i najszybsza z wszystkich tras tegorocznego cyklu Kospel Velo Baltic.

Od początku rywalizacji na czele stawki uformowała się grupa prowadząca w arcy mistrzowskim składzie, gdyż kręci tam m.in: Andrzej Kaiser, Sławomir Chrzanowski, Gabriel Girau, Sebastian Młyński oraz Piotr Łosowski. Grupa ta, wspólnie pracując wypracowała sobie prawie 2minutową przewagę nad kolejną grupą i między tymi zawodnikami na samym finiszu poznaliśmy zwycięzcę dzisiejszego wyścigu, którym został Młyński wyprzedzając olimpijczyka z Atlanty Chrzanowskiego. Trzecie miejsce na podium uzupełnił hiszpański zawodnik Girau. Ku ucieszy miejscowych kibiców najlepszy koszaliński zawodnik, Piotr Łosowski, do ostatnich metrów walczył o miejsce na podium i w finałowym sprincie musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych zawodników  i zajął ostatecznie 4 miejsce. Rywalizacja Pań przebiegała bardziej pod kontrolą liderki zmagań – Natalii Pindery i to ona również zwyciężyła w Koszalinie. Drugie miejsce przypadło Wiktorii Klawitter, a trzecie Agnieszce Kościowskiej.

W rywalizacji na dystansie mini, wśród panów zwyciężył Rafał Wietrzykowski, drugie miejsce zajął Marek Krzyżanowski, a trzecie miejsce wywalczył Zbigniew Kluska. Wśród pań bezapelacyjna okazała się Monika Skorupińska , pokonując Katarzynę Napierałę oraz trzecią Natalię Adamczyk.

W klasyfikacji końcowej Kospel Velo Baltic 2022 w kategorii kobiet wygrała Natalia Pindera z Burza Na Rowerze Team, natomiast w kategorii mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Sebastian Młyński z klubu DRUTEX Bytów.

Na zakończenie zmagań tradycyjnie już dla wyścigów organizowanych przez Fundację Promowanie Sportu miało miejsce losowanie nagród sposród wszystkich uczestników, a łączna pula nagród na tegorocznych zmaganiach w ramach „KOSPEL VELO BALTIC” przekroczyła kwotę 40.000 złotych.

Wszystkim uczestnikom Naszych tegorocznych zawodów dziękujemy za obecność, każdemu gratulujemy osiągnietych wyników i już zapraszamy do sezonu 2023 w którym będzie jeszcze więcej lokalizacji oraz możliwości do uczestnictwa w Naszych zmaganiach, nie tylko na Pomorzu Zachodnim- powiedział Jarosław Marycz – prezes Fundacji Promowania Sportu, główny organizator.

Fundacja Promowania Sportu, organizator wyścigów szosowych i gravelowych pod wspólnym szyldem Kospel Velo Baltic, pragnie zachęcić do wspólnego jeżdżenia na rowerze mieszkańców nie tylko Pomorza Zachodniego, ale także wszystkich polaków. Wcześniejsze wyścigi w sezonie 2022 odbyły się w Połczynie-Zdroju i Karlinie. Wyścigi Kospel Velo Baltic to propozycja na spędzenie wspólnego czasu przez całe rodziny – oprócz zmagań sportowych, w miasteczku zawodów odbywa się istny festyn – zapewnione są atrakcje dla najmłodszych, takie jak dmuchańce, owoce, napoje, lody.

Wyścig szosowy KOSPEL VELO BALTIC Koszalin 2022 został wsparty przez Gminę Miasto Koszalin.

Poprzedni artykułAlan Banaszek w Human Powered Health!