28 sierpnia w Karlinie odbyło się „Kospel Velo Baltic 2022″, a udział w wydarzeniu wzięło prawie 200 uczestników. Pomimo pochmurnej pogoda oraz delikatnych opadów deszczu, frekwencja dopisała i byliśmy świadkami rywalizacji na bardzo wysokim poziomie, czołówki krajowego peletonu amatorskiego.

Karlińska edycja dostarczyła wiele emocji i wrażeń wszystkim uczestnikom, którzy w niedzielne południe wystartowali spod centrum Sportu i Turystyki w Karlinie, aby dotrzeć na przygotowaną dla nich tego dnia przez organizatorów wymagająca rundę. Tak jak przypuszczaliśmy w zapowiedziach, głównym przeciwnikiem dla zawodników na tej trasie był wiatr i to on odpowiadał za liczne selekcje oraz przetasowania w poszczególnych grupach. Od samego początku rywalizacji uczestnicy narzucili bardzo wysokie tempo przez co zwycięzcy niedzielnych zmagań uzyskali wysoką bo aż 41,2 km/h średnią prędkość.

Zwycięzcą niedzielnych zmagań w kategorii Mini na dystansie 23,5km okazał się Radosław Latański z Koszalina wyprzedzając Adriana Leonczyka ze Świdwina oraz Kacpra Świtałę z Bobolic reprezentującego „MARYCZ SPORT”.

Wśród pań na tym dystansie najlepsza okazała się Adamczyk Natalia z Koszalina, przed Anną Gellert z Poznani, a trzecie miejsce na podium wywalczyła Fijołek Sylwia z Gdańska.

Interesująco wyglądała rywalizacja na dystansie MAXI gdzie już od początkowej fazy wyścigu bardzo czujnie i aktywnie jadący w żółtej koszulce lidera Kospel Sebastian Młyński (Drutex Bytów) kontrolował sytuację i finalnie z powodzeniem nawiązał ucieczkę z Michałem Konradowskim ze Szczecina i to pomiędzy tą dwójką zawodników nastąpiła walka o zwycięstwo w Karlinie.

Po zaciekłym i emocjonującym finiszu na ostatnich metrach zwyciężył lider Sebastian Młynarski z Bytowa tym samym powiększył on swoją przewagę w klasyfikacji generalnej przed ostatnim wyścigiem w Koszalinie. Podium uzupełnił Michał Oliwa ze Szczecina.

W rywalizacji pań bez większych problemów po kolejne zwycięstwo w Velo Baltic sięgnęła Natalia Pindera, drugie miejsce zajęła Agnieszka Kościowska, a trzecie Cabaj Martyna.

Liderką zmagań w kategorii kobiet jest Natalia Pindera, a wśród mężczyzn prowadzi Sebastian Młyński.

Finałowa tegoroczna edycja zmagań z serii „Kospel Velo Baltic” odbędzie się 11 września w Koszalinie na nowej technicznej trasie po ulicach Koszalina, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

Wśród uczestników którzy wezmą udział w minimum dwóch tegorocznych edycjach wyścigów „Kospel Velo Baltic” rozlosowany zostanie weekendowy pobyt dla dwóch osób w hotelu Gołębiewskim w Karpaczu, a także sporo innych rowerowych gadżetów jak liczniki Wahoo etc.

Poprzedni artykułRemco Evenepoel: „Najbardziej boję się zachorowania i nieukończenia wyścigu”
Następny artykułGroupama – FDJ masowo przedłuża kontrakty
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments