Groupama – FDJ nie patyczkuje się podczas tegorocznego okienka transferowego i swoje nowe umowy ogłasza wielkimi pakietami. Najpierw zakontraktowali aż 7 młodych kolarzy ze swojego zaplecza, teraz podpisano tam prolongaty dla kolejnej piątki zawodników.

Szczęśliwcami, którzy to pozostaną na dłużej w World Tourze są Fabian Lienhard, Lars van den Berg, Ignatas Konovalovas, Olivier Le Gac oraz Clément Davy. Każdy z nich jest obecnie na innym etapie kariery, ale łączy ich jedno – wieloletnie przywiązanie do Groupamy-FDJ.

29-letni Fabian Lienhard bierze właśnie udział w La Vuelta ciclista a España, gdzie zameldował się na 5. miejscu na mecie 3. etapu kończącego się w Bredzie. Lars van den Berg to z kolei 24-latek, którego największym sukcesem na ten moment jest 4. lokata w wyścigu Paryż-Camembert. Dużo bogatsze CV ma 36-letni Ignatas Konovalovas, acz doświadczony Litwin na ten moment skupia się na pracy na rzecz kolegów w sprinterskim pociągu. Pomocnikami są także 24-letni Clément Davy i o 5 lat starszy Olivier Le Gac – obaj Francuzi są związani z Groupamą-FDJ od pierwszego dnia swojej zawodowej kariery.

Poprzedni artykułKospel Velo Baltic 2022 w Karlinie za nami
Następny artykułA mogła być Bonanza – zapowiedź 16. etapu Vuelta a España 2022
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments