Przedstawiono zarys tras szosowych zmagań na mistrzostwach świata w 2023 roku, które odbędą się w Glasgow.

Edynburg oraz Loch Lomond zostały ogłoszone w piątek 23 września jako miejsca startów wyścigów elity oraz młodzieżowców na przyszłorocznym czempionacie. Warto przypomnieć, że to będą multidyscyplinarne mistrzostwa świata w kolarstwie, gdzie kolarze będą walczyć o 190 kompletów medali w 13 konkurencjach.

Rundy w Glasgow będą miały po 14,4 km długości, a na każdym okrążeniu znajdzie się kilka wzniesień, które dadzą 193 metry przewyższenia na rundę.

Elita mężczyzn po dojeździe z Edynburga przejedzie jeszcze w Glasgow 10 rund. Łączny dystans wyniesie 277 kilometrów z przewyższeniem 3167 metrów. Rywalizacja młodzieżowców wyniesie 172 kilometry z przewyższeniem 2123 metry. Na najmłodszą kategorię wiekową czeka dystans 129 kilometrów.

Po raz kolejny elita kobiet będzie jechała razem z orliczkami, a o medale powalczą na trasie o długości 157 kilometrów, z przewyższeniem 1930 metrów. Juniorki będą miały do pokonania dystans 72 kilometrów.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
giec
giec

zapowiadają sie kolejne mistrzostwa w deszczu

Woziwoda kolarstwa
Woziwoda kolarstwa

O organizację takiej imprezy powinien postarać się Lang team moim zdaniem.
Muszą jedynie znaleźć jakąś duża firmę bo ta co produkowała spłuczki co start był TDP jest za mała. Potem wystarczy puścić trasę do okoła i zastawić wszytko balonami których mają pod dostatkiem .TVP wyprodukuje sygnał i będzie super .
Motocykle załatwi się od Francuzów śmigłowiec też.
Oficjeli może przyjąć terma Bukowina a bankiet dla włodarzy uci powinien być w Wieliczce jak zawsze ehhhhhhh