Od piątku do niedzieli w niemieckim Hamburgu odbywają się Mistrzostwa Świata Masters w kolarstwie przełajowym. Pierwszego dnia tych zawodów złoty medal wywalczył jeden z Polaków – w kategorii 70-74 triumfował Waldemar Banasiński.

24 biało-czerwonych znalazło się na listach startowych Mistrzostw Świata Masters w kolarstwie przełajowym. Pierwszego dnia zawodów rozgrywanych w Hamburgu na trasy ruszyły najstarsze kategorie wiekowe, a w jednej z nich po zwycięstwo sięgnął Polak. Waldemar Banasiński wygrał w kategorii 70-74, w której udział wzięło 12 kolarzy. Drugi zawodnik stracił do naszego reprezentanta 44 sekundy.

To nie jest pierwszy tego typu sukces w karierze naszego Mastersa. Ten ma w swoim dorobku wiele medali największych imprez właśnie w kolarstwie przełajowym. Zdjęcie opisujące tekst dla przykładu pochodzi z Mistrzostw Europy z 2022 roku, które Waldemar Banasiński także wygrał.

Wyniki zawodów rozgrywanych na terytorium Niemiec można śledzić pod tym linkiem.

Poprzedni artykułPlan Toma Pidcocka bez brukowanych klasyków, ale z igrzyskami?