Kolejny dzień mistrzostw świata masters w kolarstwie przełajowym – kolejny medal. W niedzielę złoto w wyścigu mężczyzn 40-44 wywalczył Mariusz Gil z Euro Bike Kaczmarek Electric Team!

Zakończyły się mistrzostwa świata masters w kolarstwie przełajowym, które w tym roku odbywały się w niemieckim Hamburgu. Pierwszego dnia imprezy tęczową koszulkę zdobył Waldemar Banasiński (Browar Fortuna), natomiast wczoraj brązowe medale wywalczyli Andrzej Kaiser (Team Eurobike) oraz Marcin Mróz.

Dziś odbyły się zmagania mężczyzn i kobiet w kategoriach 35-39 oraz 40-44. W drugiej ze wspomnianych kategorii wśród panów zwyciężył Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), zdobywając tym samym tęczową koszulkę. Na podium wraz z Polakiem stanęli Niemcy – Hannes Genze i Gerrit Rosenkranz – natomiast tuż za czołową trójką uplasował się inny z polskich zawodników, Szczepan Paczek (Fitwheels/Bikestacja Bolesławiec).

Co ciekawe, piąte miejsce zajął była gwiazda kolarstwa szosowego, Andre Greipel.

Na wysokich pozycjach w swoich kategoriach uplasowały się również: Milena Burzych (Burza Na Rowerze Team; 7. miejsce wśród kobiet 35-39), Szymon Minda (RSC Vegesack Bremen; 6. wśród mężczyzn 35-39), Michał Lorenc (Szczepan Bike Gorzów Wielkopolski; 10. w tej samej kategorii wiekowej) i Andrzej Felisiak (Burza Na Rowerze; 14. miejsce wśród mężczyzn 40-44).

Pełne wyniki

Poprzedni artykułBryksy Cross 2023: Zuzanna Krzystała i Marek Konwa ponownie triumfują