W ostatnim roku młodzieżowca reprezentujący Kazachstan Yevgeniy Fedorov wywalczył złoty medal mistrzostw świata.

Trudno było go znaleźć wśród faworytów dzisiejszej rywalizacji w kategorii orlików. Miał w nogach prawie 60 dni wyścigowych, a w tym ukończoną hiszpańską Vueltę oraz Tour de Pologne. Jednak nie było to przeszkodą dla reprezentującego Astana Qazaqstan Team zawodnika, aby wywalczyć w pięknym stylu złoty medal w Australii.

Wierzyłem, że mogę wygrać, ale na początku wyścigu takich jak ja było bardzo dużo. Byłem w dobrej formie po tym, ja w barwach Astana Qazaqstan Team przejechałem Vuelta a Espana. Moje zwycięstwo przypadło akurat dziesięć lat po tym, jak podobny sukces wywalczył mój kolega z drużyny Alexey Lutsenko

– mówił po triumfie Fedorov, a jego słowa tłumaczył nie kto inny jak Alexander Vinokourov.

22- letni Kazach przedstawił także jak wyglądało ściganie z jego perspektywy:

Musiałem próbować wcześniej, bo podjazd był dla mnie wymagający. Nie jestem dobry na takich górkach, ale wiedziałem, że muszę ją pokonać, aby mieć szanse na zwycięstwo. Próbowałem kilka razy, ale na ostatniej rundzie wreszcie udało się odjechać we dwójkę. Wtedy wiedziałem, że powalczymy o medal. To była moja ostatnia szansa, aby wygrać w tej kategorii i jestem ogromnie szczęśliwy, że udało się tego dokonać.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments