Photo: Szymon Gruchalski/Cor Vos © 2022

Jak poinformowała redakcja sportowa TVP 3 Poznań – przyszłoroczna, jubileuszowa edycja Tour de Pologne rozpocznie się właśnie w stolicy województwa wielkopolskiego!

Sezon kolarski chyli się ku końcowi, więc z czasem będzie przybywać informacji na temat przyszłorocznych odsłon kolarskich wyścigów. Niedawno Międzynarodowa Unia Kolarska opublikowała kalendarz najważniejszych imprez na rok 2023 – wyścig Tour de Pologne ma według niego zostać rozegrany, podobnie jak w tym roku, na przełomie lipca i sierpnia (29.07-4.08).

Dziś dowiedzieliśmy się natomiast, skąd wystartuje przyszłoroczna, jubileuszowa edycja Tour de Pologne. Według redakcji sportowej TVP 3 Poznań, start 80. odsłony Wyścigu Dookoła Polski nastąpi… właśnie z Poznania. Ostatni raz impreza gościła tam w 2007 roku – etap zakończony na ulicach stolicy województwa wielkopolskiego padł wtedy łupem Danilo Napolitano.

Ostatnie edycje Tour de Pologne rozpoczynały się w południowej części Polski – między innymi w: Chorzowie, Lublinie czy, w tym roku, w Kielcach. W tegorocznej odsłonie imprezy triumfował Brytyjczyk Ethan Hayter (INEOS Grenadiers).

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Balon
Balon

Czyli Czesio wydoi tym razem miasto Poznań. Wiwat trzepanie kasy na tour de balon, oczywiście z uśmiechem i z hasłem o „kolarskiej lidze mistrzów”

zbig
zbig

do Balon…może ty zorganizuj,popatrzymy co potrafisz 😀

Jan
Jan

Te nabrane tłumy z balonikami… te płachty reklamowe… co za kicz