W ten weekend rywalizowano o tęczowe koszulki nie tylko w Australii. Mastersi stanęli do walki w ramach swoich Mistrzostw Świata w Trydencie, a ze złotym krążkiem w jeździe indywidualnej na czas do Polski wrócił Jan Świercz.

Łącznie przez ten weekend rozdano 41 tęczowych koszulek – 21 w czasówkach oraz 20 w wyścigach ze startu wspólnego. Polacy zdobyli trzy krążki, w tym ten z najcenniejszego kruszcu – Jan Świercz najszybciej pokonał trasę jazdy indywidualnej na czas w kategorii wiekowej 35-39 i został złotym medalistą światowego czempionatu.

Srebro w jeździe indywidualnej na czas zawisło na szyi Małgorzaty Czerny (kat. 60-64), z brązem do kraju wróciła Anna Rząsowska (kat. 40-44). Bardzo blisko podium była w kategorii wiekowej 35-39 była Marzena Moniuszko. Polka zajęła 4. miejsce ze stratą ledwie kilkunastu sekund do srebrnej i brązowej medalistki.

WYNIKI JAZDY INDYWIDUALNEJ NA CZAS

W wyścigach ze startu wspólnego biało-czerwoni nie mieli już tyle szczęścia. 5. miejsce w Gran Fondo pań 19-34 zajęła Kamila Wójcikiewicz i to była najlepsza lokata Polki bądź Polaka w Trydencie.

WYNIKI WYŚCIGÓW ZE STARTU WSPÓLNEGO

Poprzedni artykułMedia: Koniec sezonu dla Egana Bernala
Następny artykułWollongong 2022: Szwajcaria ze złotem w drużynówce, Polska na 9. miejscu