fot. Grzegorz Trzpil

Pierwszego dnia rozgrywania Mistrzostw Świata w Wollongongu 2022 znalazło się miejsce zarówno na potwierdzenie regularnie odnotowywanych rezultatów, jak i ogromne niespodzianki. W poniedziałek główne role odegrają orlicy, z których część zdołała już skupić na sobie uwagę największych profesjonalnych ekip, podczas gdy inni na australijskich szosach walczyć będą o marzenia w barwach tęczy i przyszłość w zawodowym sporcie.

Przypomnijmy, że w przeciwieństwie do rywalizacji mężczyzn, konkurencje orliczek rozgrywane są w ramach jazdy indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet. Spośród zawodniczek do 23 roku życia, najlepsze w niedzielę okazały się Vittoria Guazzini (ITA), Shirin van Anrooij (NED) i Ricarda Bauernfeind (GER).

W ubiegłym roku medale w jeździe indywidualnej na czas w kategorii orlików wywalczyli Johan Price-Pejtersen (DEN), Luke Plapp (AUS) i Florian Vermeersch (BEL), którzy ścigają się obecnie w barwach Bahrain Victorious, INEOS Grenadiers i Lotto-Soudal.

Harmonogram (poniedziałek, 19 września)

05.20-09.00 CEST: jazda indywidualna na czas orlików (U23)

Trasa

Drugiego dnia Mistrzostw Świata w Wollongongu 2022 rozegrana zostanie tylko jedna konkurencja, jaką będzie jazda indywidualna na czas orlików. Zawodnicy poniżej 23 roku życia zmierzą się na rundzie o długości 14,7 kilometra, która towarzyszyć będzie również zmaganiom przeciwko tykającemu zegarowi w pozostałych kategoriach. Odrobinę różni się ona od pętli wykorzystanej w ramach niedzielnej rywalizacji elity kobiet i mężczyzn, których trasa zahaczała o wysunięte najdalej na północ Carters, Marlo i Pioneers Road.

Młodzi kolarze pokonają rundę niespełna dwukrotnie (odjąwszy 600 metrów dzielące start i metę), co złoży się na dystans 28,8 kilometra i 264 metry przewyższenia.

Pogoda

Poniedziałkowej rywalizacji towarzyszyć będzie temperatura do 19 stopni Celsjusza, nieco większe zachmurzenie i słabszy wiatr (w porywach do 25 km/h).

Faworyci

Drugiego dnia tegorocznych mistrzostw świata swoją formę będą chcieli potwierdzić medaliści rozgrywanego przed dwoma miesiącami europejskiego czempionatu: Alec Segaert (BEL), Fran Miholjević (CRO) i Eddy Le Huitouze (FRA). Na nawiązanie walki o tęczową koszulkę w konkurencji jazdy indywidualnej na czas mają jednak spore szanse także Mick van Dijke (NED), Søren Wærenskjold (NOR), Lorenzo Milesi (ITA), Leo Hayter (GB), Michel Hessmann (GER), Raul Garcia Pierna (ESP), Logan Currie (NZL) i Fabian Weiss (SUI).

Polskę w poniedziałek reprezentować będą Kacper Gieryk i Mateusz Gajdulewicz.

 

Mistrzostwa Świata Wollongong 2022 rozgrywane są od 18 do 25 września 2022.

Pełna zapowiedź imprezy dostępna jest > TUTAJ
Składy reprezentacji Polski dostępne są > TUTAJ
Harmonogram transmisji telewizyjnych można znaleźć > TUTAJ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments