INEOS Grenadiers

Już 8 października będziemy świadkami kolejnego ataku na rekord świata w jeździe godzinnej. Kolarz INEOS Grenadiers spróbuje go odebrać od Dana Bighama – inżyniera wyścigowego własnej drużyny.

Wielokrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas od dłuższego czasu wspominał o tym, że planuje atak na rekord świata w jeździe godzinnej. Teraz poznaliśmy datę i miejsce tej próby – 8 października na welodromie w szwajcarskim Grenchen możemy być świadkami bardzo ciekawej próby. Wynik do pobicia to 55 kilometrów i 548 metrów.

Warto przy okazji wspomnieć, że taką samą próbę będziemy mogli wcześniej obejrzeć także na polskim welodromie w Pruszkowie. 18 września Arena Pruszków będzie miejscem próby ustanowienia rekordu Polski w jeździe godzinnej w kategorii kobiet w wykonaniu Marianny Hall.

Poprzedni artykułWollongong 2022: Wietrzne, zimne i deszczowe Mistrzostwa Świata
Następny artykułKampioenschap van Vlaanderen 2022: Zapowiedź wyścigu
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments