fot. ASO / Aurelien Vialatte

Julian Alaphilippe znalazł się w składzie reprezentacji Francji na zbliżające się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym.

Dwukrotny mistrz świata na jedenastym etapie tegorocznej hiszpańskiej Vuelty doznał upadku i to był dla niego koniec w tym wyścigu. Na szczęście obyło się bez złamań i dzisiaj oficjalnie okazało się, że Alaphilippe będzie bronił tęczowej koszulki na szosach w Australii.

W ubiegłym tygodniu znany z kontrowersyjnych wypowiedzi Patrick Lefevere, czyli szef Francuza odradzał mu start w MŚ:

Ja wiem, że on chce zaryzykować, ale moim zdaniem nie jest to mądre podejście. Powinien odpuścić i skupić się na włoskich klasykach. Z drugiej strony wiem jaka jest presja we Francji i mogę się spodziewać jego decyzji. Ja jednak wolę, aby ścigał się w naszej koszulce.

Oprócz Alaphilippe’a w składzie znaleźli się: Romain Bardet, Pavel Sivakov, Christophe Laporte, Valentin Madouas, Quentin Pacher, Florian Sénéchal, Rémi Cavagna, Bruno Armirail. Tym samym zabrakło miejsca między innymi dla takich kolarzy jak  David Gaudu, Thibaut Pinot czy Guillaume Martin.

Silny skład kobiet poprowadzi Audrey Cordon-Ragot, a oprócz niej pojadą: Juliette Labous, Evita Muzic, Aude Biannic, Coralie Demay, Marie Le Net, Gladys Verhulst.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments