Drużyna Trek-Segafredo wygrała pierwszy etap jazdy drużynowej na czas w wyścigu Ceratizit Challenge by La Vuelta, a pierwszą liderką została Elisa Longo Borghini.

8. edycję wyścigu Ceratizit Challenge by La Vuelta zainaugurowała jazda drużynowa na czas w Marino de Cudeyo w Kantabrii. Przy okazji warto odnotować, że jest to najdłuższa kobieca Vuelta w historii i jednocześnie ostatnia rozgrywana w tym terminie – od przyszłego roku wyścig będzie odbywał się w maju i potrwa tydzień. Wracając do drużynowej „czasówki”, to zawodniczki miały do pokonania prawie 20-kilometrowy etap. Trasa była płaska i szybka, ale nie brakowało trudności technicznych.

Na starcie wyścigu zameldowało się pięć Polek: Kasia Niewiadoma (Canyon-SRAM), Karolina Kumięga (Valcar Travel & Service), Marta Jaskulska (Liv Racing Xstra), Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling) oraz Aurela Nerlo (Massi-Tactic Women Team).

Najlepsza na trasie okazała się ekipa Trek-Segafredo, która zwyciężyła także w ostatniej i jedynej w tym roku jeździe drużynowej na czas na poziomie World Tour podczas wyścigu Vargarda w Szwecji.

Amerykański skład wystartował trzeci od końca i przejechał trasę w czasie 23:31 minut, poprawiając czas wirtualnych liderek z drużyny BikeExchange-Jayco o sześć sekund. Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna FDJ Suez Futuroscope, który zatrzymała zegar na czasie 23:42.

Tuż za podium uplasowały się zespoły SD Worx i Movistar, co oznacza, że jedna z głównych faworytek do zwycięstwa Annemiek Van Vleuten ma teraz 25 sekund straty do Longo Borghini.

Drużyna Kasi Niewiadomej Canyon-SRAM finiszowała na siódmym miejscu, a Polka ma teraz 59-sekundową stratę do liderki.

Cała rywalizacja przebiegała spokojnie i na szczęście bez żadnych kraks.

Wyniki pierwszego etapu Ceratizit Challenge by La Vuelta 2022:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułVuelta a España 2022: Uran, Evenepoel i Mas podsumowują 17. etap
Następny artykułGonzalo Serrano: „Pokonanie Pidcocka i Teunsa sprawia, że to zwycięstwo smakuje jeszcze lepiej”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.