Daria Pikulik rozpocznie wraz z sezonem 2023 nowy rozdział w swojej kolarskiej karierze. 25-latka podpisała kontrakt z amerykańską drużyną Human Powered Health, dzięki czemu wejdzie na poziom World Tour. 

Daria Pikulik, która ma również silne związki z kolarstwem torowym, rozwija swoją karierę na szosie jako sprinterka. Ostatnio zajęła piąte miejsce na mistrzostwach Europy w Monachium, a także finiszowała w czołówce etapów na Baloise Ladies Tour. Ponadto zanotowała zwycięstwo w wyścigu Districtenpijl – Ekeren-Deurne.

– Drużyna Human Powered Health przyciągnęła moją uwagę, ponieważ panuje w niej dobra atmosfera i ma kalendarz, który mi odpowiada. Lubię płaskie i wietrzne wyścigi, a także małe górki, które robią różnice

– powiedziała Polka cytowana przez oficjalną stronę internetową drużyny Human Powered Health.

Tym samym Daria Pikulik opuszcza polską ekipę ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław i rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w swojej karierze. Dla amerykańskiego składu będzie to pierwsza kolarka z Polski.

– Daria wciąż jest stosunkowo nowa na szosie, ale z niecierpliwością czekamy na to, jak będzie dalej przebiegała jej kariera i jak będzie rozwijała swoje umiejętności sprinterskie

– powiedziała Joanne Kisanowski, szefowa damskiego zespołu Human Powered Health.

Rzeczywiście to pierwszy sezon, w którym Daria Pikulik poświęciła się szosie i od razu z dobrymi rezultatami. Warto pamiętać, że reprezentowała Polskę na torze zarówno na IO w Rio de Janeiro, jak i w Tokio. Sama uważa, że jazda na welodromie pomogła jej w szlifowaniu sztuki sprinterskiej na asfalcie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments