fot. Dariusz Krzywański

Zwycięstwem Mateusza Gajdulewicza (HRE Mazowsze Serce Polski) w wyścigu elity mężczyzn zakończyły się tegoroczne Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski, rozgrywane w Walimiu. Podium uzupełnili Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski) i Michał Podlaski (LUKS Trójka Piaseczno).

Podobnie jak pozostałe kategorie, elita mężczyzn rywalizowała na 15-kilometrowej, wymagającej rundzie w okolicach Walimia, której przewyższenie wynosiło 354 metry. Trasa ostatniego wyścigu, wchodzącego w skład Górskich Szosowych Mistrzostw Polski, mierzyła 126 kilometrów.

Oczy wszystkich obserwatorów zwrócone były na ekipę licznie reprezentowaną ekipę HRE Mazowsze Serce Polski, która była najlepsza w ostatnich dwóch edycjach Górskich Szosowych Mistrzostw Polski.

Na kilkadziesiąt kilometrów do mety, na atak zdecydował się Mateusz Gajdulewicz (HRE Mazowsze Serce Polski), który wypracował sobie ponad 3 minuty przewagi nad peletonem, kurczącym się z okrążenia na okrążenie. Na trzy rundy do końca rywalizacji, od głównej grupy oderwało się pięciu kolarzy – Piotr Brożyna (HRE Mazowsze Serce Polski), Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski), Kamil Szymacha (LKS Baszta Golczewo), Michał Podlaski (LUKS Trójka Piaseczno) oraz Michał Paluta (JBG-2 Cryospace).

Piątka zbliżała się do samotnego lidera, jednak ostatecznie nie zdołała go dogonić. Mateusz Gajdulewicz po solowej szarży sięgnął po zwycięstwo w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w elicie i orliku. Podium uzupełnili Tomasz Budziński i Michał Podlaski. Srebrny i brązowy medal wśród kolarzy U23 powędrował natomiast odpowiednio do Kamila Szymachy oraz Konrada Czaboka, ścigającego się w barwach Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Górscy mistrzowie i mistrzynie Polski we wszystkich kategoriach:

  • Elita kobiet – Monika Brzeźna (ATOM Posciellux.pl Deweloper Wrocław)
  • Elita mężczyzn – Mateusz Gajdulewicz (HRE Mazowsze Serce Polski)
  • Kobiety U23 – Kamila Mróz (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier)
  • Mężczyźni U23 – Mateusz Gajdulewicz (HRE Mazowsze Serce Polski)
  • Juniorki – Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska)
  • Juniorzy – Szymon Maciejewski (Medisept Mayday Team)
  • Juniorki młodsze – Weronika Wąsaty (Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów)
  • Juniorzy młodsi – Mikołaj Langer (Warszawski Klub Kolarski)

Wyniki wszystkich kategorii > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments