fot. Dariusz Krzywański | DKP Cycling&Life

Drugiego dnia Górskich Szosowych Mistrzostw Polski rozegrano dwa wyścigi – juniorów oraz juniorów młodszych. Koszulki z orłem powędrowały do Szymona Maciejewskiego (Medisept Mayday Team) i Mikołaj Langer (Warszawski Klub Kolarski).

Od piątku do niedzieli zawodnicy i zawodniczki rywalizują w tegorocznych Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski, rozgrywanych w Walimiu na Dolnym Śląsku. Jako pierwsi na trasę wyjechali dziś juniorzy, którzy mieli do pokonania dystans 81 kilometrów. Spośród 85 zawodników, którzy stanęli na starcie, najlepszy okazał się Szymon Maciejewski, ścigający się w barwach Medisept Mayday Team. Był on najlepszy w kilkuosobowym finiszu, w którym pokonał Huberta Grygowskiego (UKS Copernicus Toruń – SMS Toruń) oraz Pawła Wróblewskiego (Stajnia Rowerowa Intercars Team).

Juniorzy młodsi ścigali się na okrojonym o jedną rundę dystansie, co dawało 66 kilometrów. W tej rywalizacji złoto powędrowało do Mikołaja Langera z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Podium uzupełnili Ksawery Adaszak (Akademia Kolarska Bonecki Team) i Szymon Ilski (UKS TFP Jedynka Kórnik), finiszujący kilkanaście sekund za zwycięzcą.

Za nami większość wyścigów wchodzących w skład Górskich Szosowych Mistrzostw Polski. Impreza zakończy się jutro, kiedy to odbędzie się wyścig elity mężczyzn i orlików. Jak dotąd, oprócz Szymona Maciejewskiego i Mikołaja Langera, tytuły mistrzowskie zdobywały: Monika Brzeźna (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław; elita), Kamila Mróz (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier; U23), Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska; juniorka) oraz Weronika Wąsaty (Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów; juniorka młodsza).

Wyniki: juniorzy, juniorzy młodsi

guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek

Może warto by było napisać cokolwiek o trasach, miejscu mistrzostw itp.?

jaf
jaf

może nazwać te kluby po polsku…..

Waldemar
Waldemar

Pomylono kategorie, nie orlicy wyjechali pierwsi i nie oni mieli do pokonania 81 km, tylko juniorzy. Poza tym warto podawać z tych niepolsko brzmiących nazw klubów chociaż miejscowość.

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  jaf

Ale ma Pan(i) świadomość, że to są nazwy własne?

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Waldemar

A co jeżeli drużyna nie pochodzi z żadnej miejscowości bądź z żadną się nie utożsamia?