INEOS Grenadiers

Adam Yates (INEOS Grenadiers) wygrał najtrudniejszy etap tegorocznej edycji Deutschland Tour i został nowym liderem wyścigu. 

Przedostatni, a zarazem najtrudniejszy etap niemieckiego wyścigu liczył niespełna 149 kilometrów i prowadził z Freiburga do Schauinsland. Po drodze na kolarzy czekały cztery podjazdy, a finałowy miał 11,6 km długości i średnie nachylenie 6,5 %.

Tuż po starcie ostrym zawiązała się ucieczka w składzie: Harm Vanhoucke (Lotto Soudal), Frederik Raßmann (Team Dauner | Akkon), Jakob Geßner i Joshua Huppertz (obaj Team Lotto – Kern Haus) oraz Abram Stockman i Michiel Stockman (obaj Saris Rouvy Sauerland Team).

Harcownicy uzyskali maksymalnie ponad sześć minut przewagi. Na górskiej premii Schelinger Höhe (2.5km; 8.7%) pierwszy był Raßmann, a drugą (Texas Pass) wygrał Geßner. Geßner był liderem tej klasyfikacji.

Peleton kontrolował sytuację głównie dzięki pracy kolarzy EF Education-EasyPost i Quick-Step Alpha Vinyl Team.

30 kilometrów przed metą przewaga wynosiła jeszcze cztery minuty. W mocno padającym deszczu na podjeździe Luisenhöhe (3.7km, 7.2%) na atak z czołówki zdecydował się Vanhoucke. Belg wygrał górską premię i samotnie pognał w stronę kolejnego podjazdu.

Finałowa wspinaczka na Schauinsland miała 11,6 km długości i średnie nachylenie 6,5 %. W peletonie tempo nadawali kolarze INEOS Grenadiers. Na atak zdecydowali się Davide Formolo (UAE Team Emirates) i Antonio Pedrero (Movistar Team), ale dość szybko dojechali do nich kolejni zawodnicy.

Pedrero zaatakował po raz kolejny, a na jego kole utrzymał się Adam Yates (INEOS Grenadiers), Obaj dojechali do Belga i szybko go zostawili z tyłu. Brytyjczyk miał więcej sił i odjechał od Hiszpana na 6 kilometrów przed metą.

W pogoń za Yatesem zabrał się Iván Ramiro Sosa (Movistar Team). Dojechali do niego Georg Zimmermann (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux), Pello Bilbao (Bahrain – Victorious), Mauri Vansevenant (Quick-Step Alpha Vinyl Team) i Ruben Guerreiro (EF Education-EasyPost).

Kolejnym śmiałkiem, który ruszył w pościg za kolarzem INEOS Grenadiers był Bilbao. Yates wjechał na ostatni kilometr kilkanaście sekund przed Hiszpanem i nie dał się już dogonić do samej mety. Adam Yates został także nowym liderem wyścigu.

Drugie miejsce na etapie wywalczył Pello Bilbao (Bahrain – Victorious), a trzecie Mauri Vansevenant (Quick-Step Alpha Vinyl Team).

 

 

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments