fot. Tour of Estonia

Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski) wygrał prolog wyścigu Tour of Bulgaria. W ścisłej czołówce rywalizację zakończyli się też inni zawodnicy polskiej formacji – Adrian Banaszek i Tobiasz Pawlak, którzy uplasowali się na trzeciej i czwartej pozycji, a także Maciej Paterski (Voster ATS Team) – zajął on piąte miejsce.

Sześciodniowy wyścig Tour of Bulgaria rozpoczął się płaskim, kilometrowym prologiem, rozgrywanym w centrum Sofii. Na starcie zmagań stanęły dwie polskie drużyny – HRE Mazowsze Serce Polski (Marcin Budziński, Tobiasz Pawlak, Norbert Banaszek, Marceli Bogusławski, Jakub Kaczmarek, Adrian Banaszek) i Voster ATS Team (Jakub Murias, Szymon Rekita, Maciej Paterski, Patryk Stosz, Mateusz Grabis, Damian Papierski).

Polacy zdominowali rywalizację w prologu sześciodniowego Tour of Bulgaria – w czołowej dziesiątce uplasowało się aż pięciu Biało-Czerwonych! W zmaganiach triumfował specjalizujący się w tego typu wysiłku Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski), uzyskując czas 1:12. Dla kolarza mazowieckiej formacji jest to szóste indywidualne zwycięstwo UCI w tym sezonie. W ubiegłym roku Polak również okazał się najlepszy na kilometrowej trasie w Sofii.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się też zespołowi koledzy Bogusławskiego – Adrian Banaszek (1:15) i Tobiasz Pawlak (1:16) – którzy zajęli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Na drugiej pozycji, rozdzielając zawodników HRE Mazowsze Serce Polski, uplasował się Matyas Kopecky z Team Novo Nordisk. W czołowej dziesiątce prologu Tour of Bulgaria znaleźli się też Maciej Paterski (Voster ATS Team; 1:16) oraz Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski; 1:17) – zajęli oni kolejno szóste i siódme miejsce.

Do pierwszego etapu Tour of Bulgaria w koszulce lidera przystąpi, rzecz jasna, Marceli Bogusławski. Wyścig, oprócz prologu, liczy sześć odcinków i zakończy się 1 września na ulicach Momchilgradu.

Wyniki prologu Tour of Bulgaria 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułDeutschland Tour 2022: Adam Yates wygrywa królewski etap
Następny artykułJay Vine: „Pierwsze zwycięstwo dodało mi pewności siebie”
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments