Ceratizit-WNT

Rozgrywany na rundach 1. etap 27. edycji Giro Toscana Int. Femminile zakończył się finiszem z dużego peletonu. Najszybsza na kresce okazała się Martina Fidanza (Ceratizit-WNT Pro Cycling), pokonując w Campe Bisenzio dwie zawodniczki ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław: Katarzynę Wilkos i Agnieszkę Skalniak-Sójkę. Za sprawą zdobytych bonifikat, 22-letnia Włoszka została nową liderką wyścigu.

W ramach 1. etapu 27. edycji Giro Toscana Int. Femminile zawodniczki rywalizowały na 13-kilometrowej rundzie wytyczonej w położonym nieopodal Florencji Campe Bisenzio. Kolarki pokonały w piątek 9 okrążeń, co złożyło się na dystans 117,8 kilometra i 325 metrów przewyższenia.

W koszulce liderki do piątkowej rywalizacji przystąpiła Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), a pierwsze cztery rundy etapu pokonane zostały bez skutecznych prób odskoków.

Ostatecznie dwuosobową ucieczkę udało się uformować Cristinie Tonetti (Top Girls Fassa Bortolo) i Nikoli Bajgerovej (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), które swoje niewielkie prowadzenie zdołały utrzymać przez kolejne trzy okrążenia.

Ich doścignięcie przez peleton w tym właśnie momencie miało związek z dostępnymi na mecie 7. okrążenia bonifikatami czasowymi, które postanowiła wykorzystać druga w klasyfikacji generalnej Martina Fidanza (Ceratizit-WNT Pro Cycling). 22-letnia Włoszka była pierwsza na kresce, tym samym zmniejszając swój dystans do Skalniak-Sójki do 1 sekundy. Po bonusowe sekundy sięgnęły również Carmela Cipriani (GB Team – Pool Cantu’) i Karolina Kumięga (Valcar – Travel & Service).

Żadna z zawodniczek nie zdecydowała się na ofensywną akcję na finałowych dwóch rundach, w związku z czym 1. etap Giro Toscana Int. Femminile zakończył się sprintem z dużej grupy. Najszybsza ponownie okazała się Martina Fidanza (Ceratizit-WNT Pro Cycling), pokonując w Campe Bisenzio dwie zawodniczki ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław: Katarzynę Wilkos i Agnieszkę Skalniak-Sójkę.

Za sprawą zdobytych bonifikat, Martina Fidanza (Ceratizit-WNT Pro Cycling) objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki 1. etapu 27. Premondiale Giro Toscana Int. Femminile – Memorial Michela Fanini:

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments