Deutschland Tour

Alexander Kristoff (Intermarche-Wanty-Gobert Materieux) okazał się najszybszy w sprincie ze zredukowanego peletonu, który zwieńczył 2. etap 37. edycji wyścigu Deutschland Tour. Za sprawą aktywnej jazdy na dotychczas rozegranych odcinkach, nowym liderem imprezy został Alberto Bettiol (EF Education-EasyPost).

W piątek kolarze rywalizowali na najdłuższym odcinku tegorocznej edycji Deutschland Tour, który liczył 200,7 kilometra i 2467 metrów przewyższenia. Na prowadzącej przez Turyngię i Hesję trasie z Meiningen do Marburga nie brakowało pagórków, a uczestnikom wyścigu przyszło się zmierzyć na 4 kategoryzowanych podjazdach pod Schwarzenborn (2 km, śr. 4,8%), Amoeneburg (1,5 km, śr. 9,2%), Hasenkopf (2 km, śr. 6,4%) i Marbach (2,2 km, śr. 6,0%). Szczyt ostatniego ze wzniesień oddalony był od linii mety o 5 kilometrów.

Po 15 kilometrach rywalizacji od peletonu oderwała się 3-osobowa grupka, w skład której weszli Jan Hugger (Team Lotto – Kern Haus), Byron Munton (Team Dauner | Akkon) i Quentin Jauregui (B&B Hotels – KTM). To oni, wraz Abramem Stockmanem (Saris Rouvy Sauerland Team), który doskoczył do nich po kolejnych ośmiu kilometrach, weszli w skład piątkowej ucieczki dnia.

Prowadząca czwórka została doścignięta przez główną grupę po ok. 170 kilometrach. Na finałowej, pagórkowatej części trasy momentalnie doszło do kontrataków, które przeprowadzali między innymi Alessandro Covi (UAE Team Emirates), Nils Politt (Bora-hansgrohe), Ben Healy (EF Education-EasyPost), Adam Yates (INEOS Grenadiers), Mikkel Bjerg (UAE Team Emirates), Mauri Vansevenant (Quick-Step Alpha Vinyl) i Romain Bardet (Team DSM).

Bofinikaty czasowe na ostatnim podjeździe etapu podjeździe zdobyli Romain Bardet (Team DSM), Alberto Bettiol (EF Education-EasyPost) i Ruben Guerreiro (EF Education-EasyPost).

W samej końcówce z rozciągniętego peletonu atakował Tony Gallopin (Trek-Segafredo), ale Francuz został doścignięty 700 metrów od linii mety. Najlepszy w sprinterskim pojedynku z okrojonej głównej grupy okazał się Alexander Kristoff (Intermarche-Wanty-Gobert), pokonując na kresce Floriana Senechala (Quick-Step Alpha Vinyl) i Alberto Bettiola (EF Education-EasyPost).

Za sprawą zdobytych na tym etapie bonifikat, Alberto Bettiol (EF Education-EasyPost) zrównał się czasem w klasyfikacji generalnej z Alexandrem Kristoffem (Intermarche-Wanty-Gobert) i Filippo Ganną (INEOS Grenadiers), a suma miejsc na dotychczasowych odcinkach zadecydowała, że to on został nowym liderem 37. edycji Deutschland Tour.

Wyniki 2. etapu Deutschland Tour:

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments