INEOS Grenadiers

Filippo Ganna (INEOS Grenadiers) wygrał prolog i został pierwszym liderem Deutschland Tour.

37. edycję niemieckiego wyścigu otwierał płaski prolog. Kolarze mieli do przejechania 2600 metrów w miejscowości Weimar.

Długo na czele był Adam Yates (INEOS Grenadiers) – 3’02”00. Jego czas pobił dopiero o niespełna sekundę Mick van Dijke (Jumbo-Visma).

Jeszcze lepiej pojechał Bauke Mollema (Trek – Segafredo) – 2’58”70. Dobry czas wykręcił jedyny Polak na liście startowej Filip Maciejuk (Bahrain – Victorious) – 3’04”26.

Ostatecznie najszybszy okazał się mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas Filippo Ganna (INEOS Grenadiers) – 2’56”89. Drugie miejsce wywalczył Bauke Mollema, a trzecie Nils Politt (BORA – hansgrohe) – 2’59”97.

Jutro na kolarzy czeka etap z Weimar do Meiningen o długości ponad 171 kilometrów. Po drodze zawodnicy będą się musieli zmierzyć z trzema podjazdami.

Pełną zapowiedź Deutschland Tour 2022 można znaleźć –>TUTAJ.