Foto: Anouk Flesch

Duńczyk Adam Holm Jorgensen po ładnej akcji wygrał trzeci etap Tour de l’Avenir. Nowym liderem został Jordan Labrosse (Auvergne-Rhône-Alpes).

Trzeci etap francuskiego wyścigu dla młodzieżowców prowadził z Civray do La Trimouille i liczył niespełna 154 kilometry. Na trasie była jedna lotna premia i dwa oznaczone podjazdy.

Ucieczkę dnia utworzyli: Nurbergen NURLYKHASSYM (Kazachstan), Fabian WEISS (Szwajcaria), Jorge PEYROT BALVANERA (Meksyk) i Emanuel ZANGERLE (Austria).

Ich maksymalna przewaga wyniosła niespełna cztery minuty. Niestety z rywalizacji musiał wycofać się Tim VAN DIJKE (Holandia). Na jedynej dziś lotnej premii najszybszy okazał się Zangerle.

Na Côte de Pindray (1,2 km długości; średnie nachylenie 5,6%) pierwszy zameldował się Meksykanin Balvanera. 40 kilometrów przed metą przewaga czwórki wynosiła dwie minuty. Pięć kilometrów dalej w peletonie mieliśmy próby ataków. To spowodowało, że ucieczka dość szybko przeszła do historii.

W kolejną akcję zabrali się Adam Holm JORGENSEN (Dania), Petr KELEMEN (Czechy) oraz Jordan LABROSSE (Auvergne-Rhône-Alpes). Trójka na 20 kilometrów przed metą miała 40 sekund przewagi. Mocne tempo oraz ataki spowodowały, że z peletonu odpadali kolejni zawodnicy.

10 kilometrów przed metą na kontrę zdecydował się Holender Loe VAN BELLE, ale szybko został doścignięty. Jednak nadal nie było spokoju w peletonie i kolejni zawodnicy próbowali swoich sił.

Prowadząca trójka nie dawała za wygraną i dwa kilometry przed metą miała 25 sekund przewagi i wielką szansę na etapowy triumf. Peleton był bliski doścignięcia harcowników, ale to Duńczyk Adam Holm Jorgensen okazał się najszybszy.

Drugi był Labrosse, a trzeci Kelemen. Peleton przyprowadził Baptiste Vadic (Pays De La Loire).

Nowym liderem został Jordan Labrosse (Auvergne-Rhône-Alpes).

 

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments