Foto: Anouk Flesch / Tour de l'Avenir

Casper Van Uden (Holandia) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap Tour de l’Avenir. Liderem pozostał Søren Wærenskjold (Norwegia).

Drugi etap młodzieżowej „Wielkie Pętli” liczył prawie 153 kilometry i prowadził z Benet dp Civray. Po drodze na kolarzy czekał jeden podjazd i jedna górska premia. Zapowiadało się na kolejną batalię sprinterów.

Od samego początku mieliśmy wiele ataków. W większą ucieczkę zabrali się William Blume LEVY (Dania), Maximilian SCHMIDBAUER (Austria), Nicolas RIVARD i Thomas SCHELLENBERG (obaj Kanada) oraz Juan Manuel BARBOZA NADER (Kolumbia). Jednak po 25 kilometrach ta grupka została doścignięta.

W kolejną akcję zabrali się Félix STEHLI (Szwajcaria), Darren RAFFERTY (Irlandia) oraz Carson MILES (Kanada). Maksymalna przewaga tej trójki wyniosła trzy minuty.

Jedyną lotną premię wygrał Szwajcar Stehli. Kiedy na czele peletonu pojawili się Kolumbijczycy i Meksykanie dystans między grupą, a harcownikami zaczął się drastycznie zmniejszać.

Na podjeździe Côte de Nieullet także jako pierwszy zameldował się reprezentant Szwajcarii. Z czołówki odpadł Rafferty, a dwójka na 13 kilometrów przed metą miała 30 sekund przewagi. Kolejnym, który spasował był Miles. Do Szwajcara dojechał natomiast Francuz Mathis LE BERRE.

Dwójka kręciła bardzo ambitnie i dwa kilometry przed metą miała niewielką przewagę nad rozpędzonym peletonem. Jednak wszystko zjechało się na 1000 metrów przed metą. W sprinterskim pojedynku najszybszy okazał się Casper Van Uden (Holandia). Kolejne miejsca zajęli Sebastian Kolze Changizi (Dania) i Sam Watson (Wielka Brytania).

Liderem pozostał Søren Wærenskjold (Norwegia).

 

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments