Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) wygrał po finiszu z peletonu czwarty etap Tour of Denmark. Liderem pozostał Magnus Sheffield (INEOS Grenadiers). Dziewiąte miejsce wywalczył Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB). 

Przedostatni etap duńskiej „etapówki” liczył 167 kilometrów, a start i meta usytuowane były w miejscowości Skive. Na lekko pofałdowanej trasie były trzy górskie i trzy lotne premie.

Pierwszą górską premię wygrał Gilles De Wilde (Sport Vlaanderen – Baloise). Dopiero po tym podjeździe uformowała się ucieczka w składzie: Emil Toudal (BHS – PL Beton Bornholm), Magnus Henneberg (Landsholdet), Mads Andersen (ColoQuick), Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), Andre Drege (Team Coop), Ludovic Robeet (Bingoal Pauwels Sauces WB) oraz Rasmus Bøgh Wallin (Restaurant Suri – Carl Ras).

Na drugiej premii jako pierwszy zameldował się Henneberg. Natomiast trzy bonusowe sekundy w Glyngøre padły łupem Alana Banaszka. 100 kilometrów przed metą ucieczka miała 90 sekund przewagi, a Polak był wirtualnym liderem wyścigu.

Ostatnią górską premię w Hjerkbakken wygrał Rasmus Bøgh Wallin, który umacniał się na prowadzeniu w tej klasyfikacji. 57 kilometrów przed metą powiało i peleton mocno się naciągnął. Duża grupa zbliżyła się do ucieczki, ale po chwili sytuacja wróciła do normy.

Ostatnią lotną premię wygrał Robeet. Peleton cały czas kontrolował sytuację i sukcesywnie zbliżał się do ucieczki. 15 kilometrów przed metą na czele zostali jeszcze Banaszek, Robeet, Drege, Rahbeg i Henneberg.

Dwa kilometry dalej z peletonu zaatakował Søren Kragh Andersen (Team DSM), ale to tylko naciągnęło dużą grupę. Najdłużej z ucieczki na czele kręcił Drege, ale został doścignięty na siedem kilometrów przed metą.

Po ataku Magnusa Corta (EF Education-EasyPost) peleton po raz kolejny się naciągnął. Duńczyka doścignięto, ale nie dawał za wygraną i spróbował po raz kolejny na 2500 metrów przed metą. Jednak o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy.

Najszybszy okazał się dzisiaj Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck). Kolejne miejsca zajęli Sasha Weemaes (Sport Vlaanderen – Baloise) i Ethan Vernon (Quick-Step Alpha Vinyl Team).

Dobrze zaprezentował się Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB), który był dziewiąty.

Liderem pozostał Magnus Sheffield (INEOS Grenadiers).

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments