fot. Szymon Gruchalski / Tour de Pologne

Tyle osób się martwiło, że będziemy mieli 77. La Vuelta ciclista a España bez udziału Polaków, a okazuje się, że pojawi się ich na starcie co najmniej dwóch. Na liście startowej do Łukasza Owsiana dołącza Kamil Małecki ścigający się w barwach Lotto Soudal.

Belgijska ekipa do Hiszpanii wysyła bardzo dziwny skład. Brakuje w nim bowiem lidera zarówno na klasyfikację generalną, jak i na sprinty. Od razu rysuje się zatem prosty obraz, że kolarze Lotto Soudal będą mieli najprawdopodobniej regularnie wolną rękę, a zwycięstw szukać będą poprzez zabieranie się w różne akcje.

Twarzą tej ekipy jest bez wątpienia Thomas De Gendt. 35-letni Belg na hiszpańskich szosach podczas La Vuelty wygrał w karierze „tylko” jeden etap, zaś na pozostałych trzytygodniówkach po dwa, a zatem ma teraz przed sobą jasny cel – dołożyć kolejny triumf do swojego bogatego dorobku.

20. miejsce w klasyfikacji generalnej przed rokiem zajął Steff Cras, po którym można spodziewać się podobnej jazdy w tej edycji. Wysoko w górach przyjeżdżać może także Maxim Van Gils, Filippo Conca czy Harry Sweeny.

Dla Kamila Małeckiego będzie to drugi Wielki Tour w karierze. Wcześniej Polak pięknie walczył podczas Giro d’Italia 2020, gdzie w barwach CCC Team był nieraz blisko etapowego triumfu. Skład Lotto Soudal uzupełnia także najlepszy góral 79. Tour de Pologne Jarrad Drizners oraz Cedric Beullens.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments