Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław) zdominowała zmagania w wyścigu Princess Anna Vasa Tour. Polka dziś zanotowała trzecie zwycięstwo etapowe, czym przypieczętowała triumf w klasyfikacji generalnej.

Finałowego dnia zmagań w Princess Anna Vasa Tour, zawodniczki rywalizowały na 18-kilometrowej indywidualnej jeździe na czas. Start i meta etapu ulokowane były pod Zamkiem Golubskim w Golubiu-Dobrzyniu. Do „czasówki” jako liderka klasyfikacji generalnej wystartowała Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław) – zwyciężczyni pierwszych dwóch etapów.

Jako pierwsza do rywalizacji w strugach deszczu przystąpiła Simona Zahorcova (BRS Kaktus Bike). To ona zameldowała się też na mecie z najszybszym czasem – 28:28. Słowaczka nie utrzymała się jednak długo na prowadzeniu – z czasem była wyprzedzana przez kolejne zawodniczki, w tym Polki: Kaję Rysz (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław; 27:01) czy Paulinę Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team; 26:37).

Bardzo dobre wyniki uzyskały też takie zawodniczki, jak: Arenda van Middendorp (Merida Adelaar Ladies Cycling Team; 26:45), Nikola Bajgerova (Panorama Hungary Womens Cycling Team; 26:37) i Agua Marina Espinola (Canyon//SRAM Generation; 26:28).

Sytuacja w czołówce stale się zmieniała – ostatecznie walkę o zwycięstwo etapowe stoczyły między sobą kolarki z czołówki klasyfikacji generalnej. Triumfowała Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław; 24:54), o 4 sekundy przed wiceliderką, Olgą Shekel (Ukraina). Etapowe podium uzupełniła Dominika Włodarczyk (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław; 25:41).

W czołowej dziesiątce uplasowały się też cztery zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team – Natalia Krześlak (5. miejsce; 25:53), Karolina Karasiewicz (6. miejsce; 25:55), Maja Wróblewska (8. miejsce; 26:22) i wspomniana już Paulina Pastuszek, która zajęła 10. pozycję.

W klasyfikacji generalnej LOTTO zwyciężyła dominatorka – Agnieszka Skalniak-Sójka, która wygrała też klasyfikację punktową Interset. Na dalszych pozycjach uplasowały się Olga Shekel i Dominika Włodarczyk, która do domu zabrała ze sobą koszulki zwyciężczyni klasyfikacji młodzieżowej Nestle Fitness i górskiej Zamek Golubski.

Wyniki ostatniego etapu Princess Anna Vasa Tour 2022:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułRemco Evenepoel: „Liège–Bastogne–Liège i Clasica San Sebastian to moje ulubione wyścigi”
Następny artykułTour de Pologne 2022: Gerben Thijssen dość sensacyjnym zwycięzcą sprintu. Zaskakujący lider!