fot. Princess Anna Vasa Tour / Dariusz Krzywański

Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław) sięgnęła po zwycięstwo na pierwszym etapie wyścigu Princess Anna Vasa Tour. Polka została liderką zmagań.

111-kilometrowy etap ze startem i metą w Golubiu-Dobrzyniu otworzył rywalizację w kobiecym wyścigu Princess Anna Vasa Race. Zawodniczki rywalizowały na 22-kilometrowej rundzie, którą pokonywały pięć razy. Na pofałdowanym okrążeniu ulokowano dwie górskie (Węgiersk, Nowogród – rundy numer 2, 3, 4) i jedną lotną premię (linia mety – za drugim i przedostatnim przejazdem przez „kreskę”), na których kolarki walczyły o punkty do klasyfikacji górskiej i punktowej.

Scenariusz pierwszych trzech okrążeń wyglądał bardzo podobnie – peleton jechał spokojnie, z wyjątkiem górskich premii w Węgiersku i Nowogrodzie, gdzie grupa mocno się naciągała. Punkty do klasyfikacji najlepszej góralki z powodzeniem zdobywała Dominika Włodarczyk (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), która – mimo kraksy – zgromadziła ich aż 19 i do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce w czerwone grochy. W międzyczasie rozegrano też pierwszą lotną premię, na której najszybsza była Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), wyprzedzając Karolinę Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) i Valerię Valgonen (Kaktus Bike).

Na czwartym okrążeniu tempo gwałtownie wzrosło – na atak zdecydowała się Olga Shekel (Ukraina), do której doskoczyła Agnieszka Skalniak-Sójka. Duet zgodnie współpracował i wypracował sobie około minutową przewagę.

Zawodniczki zdobyły komplet punktów na dwóch górskich i lotnej premii, na której 3 bonusowe sekundy zdobyła Agnieszka Skalniak-Sójka. Dwójka kolarek zdołała utrzymać przewagę i dojechać do mety przed peletonem. W finiszu szybsza była Polka, sięgając tym samym po dziewiąte zwycięstwo UCI w tym sezonie.

Podium uzupełniły Ukrainki – Olga Shekel i Kseniya Fedotova (Lviv Cycling Team), która przyprowadziła peleton.

Do końca rywalizacji pozostały dwa etapy. Zapowiedź wyścigu można znaleźć tutaj.

Wyniki pierwszego etapu Princess Anna Vasa Tour 2022:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułGrzegorz Gwiazdowski – Przerwana historia cz. 3 Koniec
Następny artykułStanisław Aniołkowski przed Tour de Pologne: „Moim celem są miejsca w top 3 na etapach”
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments