fot. Radosław Makuch

Pierwszy etap wyścigu Dookoła Mazowsza zakończył się triumfem Marcelego Bogusławskiego z ekipy HRE Mazowsze Serce Polski, który był najszybszy w finiszu z peletonu.

Po wczorajszym Memoriale Andrzeja Trochanowskiego, wygranym przez Tobiasa Nolde (P&S Benotti), kolarze przystąpili do pierwszego etapu Dookoła Mazowsza, rozegranego na rundzie rozpoczynającej i kończącej się w Teresinie. Trasa była płaska i mierzyła 168 kilometrów. W wyścigu wystartowało osiem polskich drużyn, w tym formacje kontynentalne – Voster ATS Team i HRE Mazowsze Serce Polski.

Na pierwszym lotnym finiszu najszybszy był Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski), finiszujący przed swoim kolegą z drużyny, Alanem Banaszkiem. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów, od peletonu oderwali się Michał Podlaski (LUKS Trójka Piaseczno) i Paweł Szóstka (Santic-Wibatech). Duet wypracował sobie dość sporą przewagę – na 35 kilometrów do mety wynosiła ona dwie minuty.

Pogoń w grupie nie układała się najlepiej i przy wjeździe na ostatnią rundę, 21 kilometrów przed metą, różnica między czołówką a peletonem wciąż była dwuminutowa. Pościgu nie ułatwiła też spora kraksa, która podzieliła główną grupę. W międzyczasie na dwóch kolejnych lotnych premiach triumfował Paweł Szóstka.

Ostatecznie dwuosobowa ucieczka została jednak doścignięta, a finisz z peletonu wygrał Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski). Na kolejnych pozycjach uplasowali się Tomas Barta (ATT Investments), Martins Pluto (ABLOC CT) i Alan Banaszek, zespołowy kolega zwycięzcy.

Wyniki pierwszego etapu Dookoła Mazowsza 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek

O co chodzi z tym kołem w gorze?