fot. Polski Związek Kolarski

Za nami drugi dzień zmagań w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Europy rozgrywanych na terenie Portugalii. Po tym jak w czwartek rozegrano jazdę indywidualną na czas, dziś na kolarzy i kolarki czekała drużynowa jazda na czas w formie sztafety dwójek. W grupie orliczek i orlików reprezentacja Polski zajęła dobre, 4. miejsce.

Podobnie jak wczoraj, tak i dzisiaj rywalizowano na 22-kilometrowej rundzie ze startem i metą w Sangalhos. Było kręto, pagórkowato, a asfalty pozostawiały wiele do życzenia.

Jako pierwsi na starcie stanęli juniorzy i juniorki. Obie płcie miały do przejechania po jednym okrążeniu, a rywalizowano w reprezentacyjnych duetach. Najszybciej trasę pokonali Włosi, którzy o ledwie 4 sekundy pokonali Niemców, podium zaś uzupełniła drużyna Estonii. Polacy nie startowali.

Wyniki rywalizacji juniorów:

Nieco później do analogicznie wyglądającej rywalizacji przystąpiły orliczki i orlicy. Reprezentację Polski tworzyły duety Paulina Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń) i Dominika Włodarczyk (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław) wśród pań, a umowną pałeczkę przejmowali od nich Mateusz Gajdulewicz i Kacper Gieryk (obaj HRE Mazowsze Serce Polski).

Po złote medale sięgnęła reprezentacja Niemiec, która z ogromną przewagą pokonała Szwajcarów i Holendrów. Polacy zajęli miejsce tuż za podium, pokonując takie kraje jak Belgia, Francja czy Włochy. To z pewnością dobry wynik i miejmy nadzieję, że fajny prognostyk przed wyścigami ze startu wspólnego, które odbędą się jutro (juniorzy i juniorki) oraz w niedzielę (orlicy i orliczki).

Wyniki drużynowej jazdy na czas do lat 23:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments