Zwycięstwem Kristen Faulkner zakończył się prolog 10-dniowego Giro d’Italia Donne. W pierwszej trójce sklasyfikowane zostały dzisiaj także Georgia Baker oraz Elisa Balsamo.

Prolog poprowadzony został ulicami Cagliari – na trasie znalazła się jedna agrafka w okolicy półmetka oraz szykana w drugiej połowie. Poza tym było całkowicie płasko, prosto i po prostu szybko.

Jako pierwsza rampę startową opuściła Alessia Missiaggia (Team Mendelspeck), która na pokonanie 4750 metrów potrzebowała nieco ponad 7 minut. Szybko okazało się jednak, że walka o zwycięstwo rozegra się z rezultatami o ponad minutę lepszymi – Kristen Faulkner (Team BikeExchange – Jayco) wykręciła 5:45, jej koleżanka klubowa Georgia Baker osiągnęła 5:49, a 6 minut połamały także m.in. Elisa Balsamo, Elisa Longo Borghini, Lucinda Brand, Annemiek van Vleuten czy Marianne Vos.

Im późniejsza godzina, tym mocniej wiało, przez co w końcówce zawodniczki w większości nie nawiązywały już walki z czasami swoich koleżanek czekających już na mecie. Dobry, 4. wynik wykręciła jeszcze Lotte Kopecky (Team SD Worx), ale nikt już nie odebrał dubletu kolarkom australijskiego Team BikeExchange – Jayco.

Wyniki prologu Giro d’Italia Donne 2022:

Poprzedni artykułAdam Yates: „Nie miałem idealnych przygotowań do Tour de France”
Następny artykułNowy Trek Madone SLR 2023 oficjalnie zaprezentowany!