Sprinter drużyny Alpecin-Fenix wygrał drugi etap wyścigu Baloise Belgium Tour. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał trzeci dzisiaj Mads Pedersen (Trek-Segafredo). Na dziewiątej pozycji finiszował Stanisław Aniołkowski (Bingoal-Wallonie Bruxelles). 

Drugi dzień wyścigu Baloise Belgium to kolejny etap dla sprinterów. Kolarze wystartowali w Beveren i po 175 kilometrach finiszowali w Knokke-Heist.

Philipsen późno rozpoczął nietypowy finisz na górce, spychając do barierek Fabio Jakobsena, który musiał zwolnić, by uniknąć niebezpieczeństwa. Sprawiło to, że Holender nie walczył o zwycięstwo, zajmując ostatecznie szóstą lokatę. Drugi był Danny van Poppel (BORA-hansgrohe), zaś trzeci lider wyścigu Mads Pedersen (Trek-Segafredo).

Kolejna lokata w „top 10” dla Staszka Aniołkowskiego.

Wyniki po drugim etapie:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułTour de Suisse 2022: Aleksandr Vlasov najlepszy z grupki faworytów
Następny artykułGiro d’Italia Giovani 2022: Gil Gelders najlepszy na piątym etapie
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments